تربیت معلم ابزار توسعه و ارتقای آموزش و پرورش کشور است

تهران (پانا) - رئیس دانشگاه فرهنگیان، با مهم برشمردن وظایف دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تصریح کرد: تربیت معلم ابزار توسعه و ارتقای آموزش و پرورش کشور است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، دکتر حسین خنیفر، صبح امروز با حضور در مراسم آغازین سال تحصیلی 1399-1400 دانشگاه شهید رجایی با گرامیداشت آغاز سال تحصیلی جدید همچنین ایام دفاع مقدس و اربعین حسینی (ع) با اشاره به کلام گهربار نبی مکرم اسلام (ص) تصریح کرد: بنا به فرمایش ایشان بخشنده ترین انسان پس از وی کسی است که دانشی بیاموزد آن گاه دانش خود را بپراکند.
خنیفر، از دانش به عنوان چیرگی و تکامل انسان یاد کرد و افزود: غیر از معلمی که تاج آفرینش است، دوران هیچ منزلتی جاودانه نیست.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، با استناد به نظر کشورهای جهان، نظام آموزش و پرورش را خون جاری در رگ های اجتماع دانست و تاکید کرد: این نظام عامل کلیدی رشد و توسعه کشورهاست. چرا که معلم، محوری ترین اساس تحول و دانش آموز روح ملی کشور است.
این مقام مسئول، با اشاره به مسئولیت و وظیفه خطیر دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خاطر نشان کرد: این دو دانشگاه در خدمت نظام آموزش پرورش کشور هستند. بنابراین باید با صحیح انجام دادن وظایف و ماموریت های محوله گام های بلندی برای تعالی و رشد آموزش و پرورش کشور برداشت.
وی، وظیفه و مسئولیت مسئولان و کارکنان این دو دانشگاه در عصر شگفت ویروس کرونا را ظریف، حساس و سنگین تر برشمرد و اظهار داشت: مهاجرت فضایی در آموزش و جهش و حرکت از آموزش درجا به آموزش در فضا طی این مدت به روشنی قابل رویت بود.
خنیفر، با سخت و دشوار خواندن پرش مهارتی و ابزاری در قیاس با پرش نظری، حرکت از فضای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار