خودزنی ۱۰۲۳۱ نفر برای گرفتن دیه!

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۱۰
سرپرست دفتر امور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۱۰ هزار و ۲۳۱ مورد خودزنی که با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت انجام شده بود، در مراکز پزشکی قانونی کشف و به مراجع قضائی، اعلام شد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر فرزانه مهدی زاده با بیان اینکه در 9 ماهه سال جاری 10 هزار و 231 مورد خودزنی (هفت هزار و 886 مرد و دو هزار و 345 زن) که با ادعای نزاع و با هدف دریافت دیه و خسارت انجام شده بود، در مراکز پزشکی قانونی کشف و به مراجع قضائی، اعلام شد، اظهار کرد: همچون تصادفات ساختگی، بسیاری از موارد خودزنی که با ادعای نزاع و درگیری انجام می شود، توسط کارشناسان با تجربه پزشکی قانونی قابل تشخیص است.
سرپرست دفتر امور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: متأسفانه در سالهای اخیر مواردی دیده شده است که فرد یا افرادی به قصد کلاهبرداری و اخذ خسارت، با کمک شخص یا اشخاص دیگر صدماتی متعدد و نسبتاً شدید که حتی شامل شکستگی های استخوانی می شود در خود ایجاد می کنند که بعضاً منجر به ایجاد نقص عضوهای ماندگار در افراد می شود.
وی بیان کرد: این افراد با ادعای حدوث این آسیبها و عوارض در سانحه تصادف (که ساختگی است) یا با ادعای نزاع و درگیری به هدف دریافت دیه و جبران خسارت به پزشکی قانونی مراجعه می کنند در حالیکه بسیاری از این صدمات ساختگی قابل تشخیص است.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه در بسیاری از موارد کارشناسان خبره پزشکی قانونی قادر به تشخیص خودزنی از دیگرزنی هستند، تصریح کرد: افرادی که اقدام به خودزنی می کنند در بیشتر موارد نه تنها از آسیب رساندن به خود سودی نمی برند بلکه با مشکلات قانونی و قضائی نیز روبرو خواهند شد.
مهدی زاده در تعریف خودزنی و انواع آن گفت: منظور از خودزنی این است که فرد (خودش یا با کمک دیگران) آگاهانه به بدن خود صدمه بزند، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار