تهران - ایرنا - نیروهای ترکیه و گروه های مسلح هوادار آن بامداد امروز (سه شنبه) به چند روستا در حومه " الحسکه " و شهرهای " تل تمر " و " ابو راسین " حمله کردند.

خبرگزاری سوریه (سانا) روز سه شنبه گزارش داد که نیروهای اشغالگر ترکیه و مزدوران تروریستی آن ها بامداد امروز با خمپاره و دیگر سلاح های سنگین روستاهای شهرهای " تل تمر " و " ابو راسین " را مورد هدف قرار دادند و خسارتهای مادی به اموال ساکنان آن وارد کردند.
منابع محلی به خبرنگار سانا گفتند که مزدوران اشغالگر ترکیه که در روستاهای " عنیق الهوی " و " تل مندل " مستقر شده اند همچنین سحرگاه امروز پیش از حملات نیروهای ترکیه با خمپاره و توپخانه مناطقی از شهرهای " تل تمر " و " ابو راسین" را هدف قرار دادند.
نیروهای ترکیه و مزدوران آن ها از ابتدای تجاوز خود به سرزمینهای سوریه در نهم اکتبر گذشته با توپ و سلاح های سنگین مناطق مسکونی و تاسیسات حیاتی روستاها و شهرهای الحسکه، رقه و حلب را هدف قرار دادند و باعث ویران کردن خانه های مردم، از بین بردن زیرساخت ها و آوارگی ساکنان این مناطق شدند.
پایگاه اطلاع رسانی "ارم نیوز" امارات روز یکشنبه به نقل از دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد، نوشت: شلیک توپخانه و بمباران شدید نیروهای ترکیه و گروه های وابسته به آن ها در روستاهای "کوبرلک"، "عبدی کوی" و " حریة " در حومه شمال " رقه "، ده ها خانواده ساکن در این روستاها را مجبور به فرار به منظور پناه گرفتن در مناطق امن کرد.
ترکیه و مزدوران سوری وفادار به آن ها در اکتبر گذشته در چارچوب عملیات نظامی که «بهار صلح» نامیده و از غرب فرات آغاز شد، در دو عملیات به نام های سپر فرات و زیتون خرد شده از شهر رأس العین تا تل ابیض در شرق فرات را به اشغال خود در آوردند.
در همین حال خبرگزاری سوریه (سانا) گزارش داد که ترکیه کاروان نظامی را به شهر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار