رئیس اتحادیه اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان گفت: نسبت به سال های گذشته آمار فست فودی¬های شهر اصفهان رشد دو برابری داشته و این رقم به بیش از 1500 واحد صنفی رسیده است.

سید مصطفی موسوی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: تا سال های گذشته تعداد محدودی واحد صنفی فروش فست فود در اصفهان بود، اما امروز کمتر خیابان یا محله ای را در سطح شهر پیدا می کنیم که در آن اثری از مغازه های پیتزا و ساندویچ نباشد.
رئیس اتحادیه اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان ادامه داد: اگر تا دیروز خانواده ها هر از گاهی و به صورت تفریحی فست فود مصرف می کردند، اما با تغییر سبک و فرهنگ غذایی جامعه و مشغله های زیاد کاری مردم، امروزه تعداد فست فودی­ ها در اصفهان روزبه روز در حال افزایش است تا جایی که برخی در کنار شغل اصلی خود اقدام به راه اندازی واحدهای صنفی فروش فست فود می کنند.
وی تصریح کرد: نسبت به سال های گذشته آمار فست فودی های شهر اصفهان رشد دو برابری داشته و این رقم به بیش از 1500 واحد صنفی رسیده که از این تعداد 1000 واحد دارای پروانه کسب و 500 واحد در مراحل صدور پروانه کسب است.
 موسوی ضمن بیان محدودیت نداشتن ایجاد این شغل ابراز داشت: برای صدور مجوز یک واحد فست فودی غیر از مسائل بهداشتی و متراژ مغازه هیچ محدودیتی وجود ندارد و همین امر باعث شده که جوانان بسیاری به ایجاد این شغل روی آورند.
رئیس اتحادیه اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان تصریح کرد: از سال 94 قیمت ها به صورت رقابتی شد و همین موضوع باعث تنوع و اختلاف قیمت ها شد، برخی فست فودی ها با توجه به مواد مصرفی و محیطی که در آن قرار دارند قیمت بالایی نسبت به سایر همکاران خود دارند که البته قیمت ها با توجه به آنالیز ارائه شده توسط واحد صنفی و بررسی اتحادیه تعیین می شود.
وی با تائید نظارت کامل بر فست فودی­ های سطح شهر گفت: چندین مرحله بازدید از واحدهای صنفی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری