تاکید مجدد اسحاق جهانگیری بر نظرخواهی و مشورت با بخش خصوصی

تابناک چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، در پاسخ به نامه رئیس اتاق بازرگانی تهران، بار دیگر بر لزوم نظرخواهی و مشورت نهادهای دولتی با بخش خصوصی در تدوین آیین نامه ها و بخشنامه ها تاکید و آن را «تکلیف قانونی و توصیه عقلانی» قلمداد کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی و به نقل از اتاق تهران؛ معاون اول رئیس جمهور، با ارجاع نامه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مورد «درخواست الزام دستگاه های اجرایی به اخذ نقطه نظرات اتاق و بخش خصوصی قبل از وضع مقررات و ابلاغ دستورالعمل ها» به اعضای دولت، از آنان خواست پیش از تدوین آیین نامه ها، بخشنامه ها و دستورالعمل ها از بخش خصوصی و تشکل های ذیربط نظرخواهی کنند.
برابر نامه دفتر معاون اول رئیس جمهور که رونوشت آن به اتاق بازرگانی تهران نیز ارسال شده است، اسحاق جهانگیری در پی نوشت نامه مسعود خوانساری خطاب به اعضای دولت، نظرخواهی و مشورت با بخش خصوصی را یک «تکلیف قانونی و توصیه عقلانی» توصیف کرده و خواستار انجام اقدامات لازم در این مورد شده است.
ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور پس از آن صادر شد که رئیس اتاق بازرگانی تهران در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، این نقد را مطرح کرده بود که به رغم صراحت مفاد مواد 22 و 23 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه از ابتدای سال 1397 تاکنون، به بهانه تشدید تحریم های ظالمانه، تصمیمات متعددی در قالب وضع مقررات و دستورالعمل ها بدون انجام کار متعارف کارشناسی و طی کردن فرآیند های تصمیم سازی و کسب نظر از اتاق های بازرگانی و تشکل های تخصصی، در دستگاه های دولتی اخذ، ابلاغ و اجرا شده است.
مسعود خوانساری در نامه خود به جهانگیری بر وضع مقررات دائر بر توسعه اعمال ممنوعیت و محدودیت واردات، مقرره های متناقض با سیاست های کلی دولت در تسهیل تولید و صادرات و تصمیمات غیرفنی در قالب موانع غیرتعرفه ای اشاره کرده است. او هم چنین از تداوم در تنظیم و اعلام فهرست های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار