با افزایش میزان سوءاستفاده از کارت های بانکی، مشتریان می توانند با اقدامات امنیتی، از احتمال قربانی شدن در این حملات بکاهند.

به گزارش ایسنا، سوءاستفاده از حساب های بانکی یکی از چالش هایی است که نظام بانکداری کشور این روزها بیش از هر موقع دیگری با آن دست و پنجه نرم می کند و راهکارهای موجود برای کاهش این سوءاستفاده ها را مورد بررسی قرار می دهد.
در این میان، بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات بانکی بر این باورند که نقش مردم در کاهش میزان سوءاستفاده های بانکی بسیار مهم است و افراد می توانند با رعایت مسائل امنیتی، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.
الزامی شدن استفاده از رمز دوم پویا یا یک بار مصرف از ابتدای دی امسال یکی از طرح هایی است که بانک مرکزی با اجرای آن به دنبال کاهش سوءاستفاده ها از حساب های بانکی افراد و کاهش حملات فیشینگ است.
تلفن همراه خود را تنظیم کنید
برای استفاده از رمز دوم پویا دو راه پیامک و اپلیکیشن های بانکی وجود دارد، اما با توجه به امنیت بیشتر اپ های بانکی، پیشنهاد می شود تا جایی که ممکن است، از سیستم پیامک این سرویس استفاده نکنید.
علاوه بر این موضوع لازم است گوشی خود را به صورتی تنظیم کنید که محتوای پیامک و سایر اعلان ها در حالت قفل صفحه نمایش، قابل رؤیت نباشد.
کارت تراکنش های اینترنتی را از سایر کارت ها جدا کنید
علاوه بر این به مشتریان بانک ها توصیه می شود که کارت بانکی خریدهای اینترنتی خود را از سایر کارت ها جدا کرده و مبالغ کمتری در کارت های بانکی که از آن برای خرید اینترنتی استفاده می کنند، داشته باشند.
در واقع مشتریان بانکی بهتر است یکی از کارت های خود را به تراکنش های بدون حضور کارت اختصاص داده و میزان مبلغی که برای این تراکنش ها نیاز دارند را به این کارت واریز کنند.
از اصالت درگاه های پرداخت اطمینان حاصل کنید ...

سرخط اخبار