عضو کمیسیون عمران مجلس افزایش قیمت مصالح ساختمانی در کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: بخشی از گرانی بازار مصالح ساختمانی ناشی از وضعیت رکودی بازار مسکن است.

به گزارش خبرآنلاین ازرشت : احمد دنیامالی ، از افزایش قیمت مصالح ساختمانی سخن گفت و با بیان اینکه این موضوع بر روی بسیاری از حوزه های مرتبط تأثیرگذار است اظهار داشت: بخشی از گرانی هایی که بازار مصالح ساختمانی کشور مشاهده می شود ناشی از وضعیت رکودی بازار مسکن است.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در صورت رونق گرفتن بازار مسکن علاوه بر اشتغالزایی صنایع مرتبط با آن نیز شکوفا می شوند عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از این صنایع مرتبط به شکل عملی تعطیل شده اند از طرفی انتظار داریم دولت و مجلس برای ساماندهی به بخش مسکن راهکاری اتخاذ کنند.
دنیامالی از جمله مشکلات جوانان امروز را معضل تأمین مسکن و اشتغال آنان تلقی کرد و با تأکید بر اینکه قشرهای متوسط و ضعیف جامعه نیز از این حیث در تنگنا قرار دارند افزود: با توسعه بخش تولید مسکن و رفع موانع موجود در این بخش بسیاری از نابه سامانی های فعلی در کشور رفع خواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان بازار تولید مسکن را جزو بازارهای اقتصادی اشتغال زا در کشور تلقی کرد و اظهار داشت: افزایش ساخت و ساز ساختمان و خروج بازار مسکن از شرایط رکودی، موجب می شود که تمام بخش های اقتصادی تحت تأثیر آثار مثبت آن قرار بگیرند بنابراین باید برای تحقق این موضوع تلاش شود.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس قیمت مصالح ساختمانی را تابعی از قیمت سوخت، نرخ حمل و نقل، حقوق و دستمزد و آثار تورم سنواتی اعلام کرد و گفت: تقویت درست حوزه تولید مسکن باعث تعادل بخشی به نظام عرضه و تقاضا می شود از طرفی باید در حوزه مسکن تسهیلات یارانه ای به خوبی عرضه شود.
وی با اشاره به اینکه مجلس باید دنبال راهکارهایی جهت پشتیبانی از دولت ...

سرخط اخبار