پترائوس: ترامپ خواستار جنگ با ایران نیست

مشرق نیوز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۲
فرمانده سابق سیا و نظامیان آمریکایی مستقر در عراق در گفت وگویی با بیان اینکه ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیست، گفت ایران از حیث وسعت و جمعیت کشوری بزرگ در منطقه است.

به گزارش مشرق ، یک ژنرال چهار ستاره بازنشسته آمریکایی که در حمله سال ۲۰۰۳ این کشور به عراق فرمانده نظامیان آمریکایی بود در گفت وگو با یکی از شبکه های خبری آمریکایی گفت، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پی جنگ با ایران نیست.
بیشتر بخوانید:
«دیوید پترائوس» که پیشتر نیز رئیس «سازمان سیا» (سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا) بود در گفت وگو با شبکه خبری «ای بی سی» که صبح یکشنبه به وقت آمریکا پخش شد، گفت که معتقد است ترامپ در پی آغاز جنگی دیگر در خاورمیانه نیست.
دیوید پترائوس اظهار داشت: «کاملا روشن است که [ترامپ] نمی خواهد با ایران جنگ کند. او در پی تغییر رژیم نیز نیست.»
وی در بخش دیگر این گفت وگو افزود، همانطور که «مایک پامپئو» وزیر خارجه نیز این مورد را به عنوان هدف ذکر کرده، ترامپ در پی تغییر رفتار رژیم ایران است.
پترائوس در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره زمزمه های «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید به ترامپ در زمینه تغییر نظام در ایران اظهار داشت، شاید بولتون «تندرو» باشد، اما ترامپ اینطور نیست.
پترائوس گفت: «ترامپ می گوید، جان خیلی خوب است و عقاید مستحکمی دارد و واقعاً او را دوست دارم. البته من جان بولتون و دیگران را نیز دارم که کمی صلح جوتر از او هستند و در نهایت نیز من تصمیم می گیرم.»
وی درباره آرایش نظامی آمریکا در منطقه و حضور ناوهای هواپیمابر این کشور در منطقه نیز مدعی شد که این واکنش مناسب بوده است.
پترائوس افزود: «این تلاشی در جهت تقویت بازدارندگی و هم تقویب مواضع دفاعی بود.»
وی درباره خروج برخی کارمندان سفارت آمریکا در بغداد و قیاس آن با جنگ آمریکا با عراق در سال های گذشته گفت که این موضع متفاوتی است. ...

سرخط اخبار