معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت: 500 میلیارد تومان برای مطالبات فرهنگیان کشور اختصاص یافته که در نیمه اول مهر پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ی مرکز خراسان جنوبی، حجت الاسلام عسکری در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت در هنرستان محمود فقیهی شهرستان درمیان افزود: تاکنون نیمی از مطالبات و پاداش فرهنگیان بازنشسته پارسال پرداخت شده و با پیگیری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه ، 500 میلیارد تومان از خزانه به این امر اختصاص یافته است.
وی همچنین از اجرایی شدن طرح رتبه بندی معلمان از اول مهر خبر داد و گفت: در این طرح معلمان نیز مانند استادان دانشگاه با رتبه بندی ، هم ارتقای علمی و هم ارتقای حقوقی می یابند.
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش افزود: در این راستا نیز 2 هزار میلیارد تومان اختصاص یافته که در کنار کمک 10 درصدی دولت در احکام آنان لحاظ می شود.
تصویب افزایش 3 برابری بودجه نوسازی مدارس از سوی مجلس شورای اسلامی خبر دیگر حجت الاسلام عسکری در این مراسم بود که در این خصوص گفت: امیدواریم با این اعتبارات و کمک و مشارکت خیران، مدارس چند شیفته در کشور بزودی حذف شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار