افتتاح خط تولید آزمایشی پژو 301 ایران خودرو

دیجیاتو دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱

ساعاتی پیش مراسم رونمایی از خط تولید آزمایشی پژو 301 با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، مدیرعامل و مدیران گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد.
عادل پیرمحمدی معاون تحقیقات و مهندسی گروه صنعتی ایران خودرو، در حاشیه این مراسم با بیان این مطلب گفت: «خط تولید پژو 301 توان تولید 400 دستگاه خودرو در روز را خواهد داشت که در مرحله اول، سالانه 100 هزار دستگاه تولید خواهد شد و در مرحله دوم به 170 هزار دستگاه خودرو افزایش پیدا می کند.»
وی اظهار داشت: «مرحله اول تولید پژو 301 را با داخلی سازی 60 درصدی آغاز می کنیم و در 7 یا 8 ماه آینده، با بهره گیری از ظرفیت زنجیره تامین 300 قطعه سازی، داخلی سازی را به مرز 80 درصد خواهیم رساند.»
همچنین برای خودرو 301 ایرانی مجموعه پیشرانه ای آماده شده است که برای نخستین بار در ایران خودرو استفاده می شود.
این موتور که بر اساس سری TU5 توسعه یافته است با قدرت بیشتر و مصرف کمتر از مشخصات فنی به روز تری برخوردار است.
گیربکس دستی این خودرو نیز آماده تولید است و گیربکس اتوماتیک آن هم در آینده آماده تولید خواهد شد. ضمن این که ساخت مجموعه ترمز، شاسی، سیستم های الکتریکی و الکترونیکی، تنظیمات داخلی و بیرونی، داشبورد و سپرها در مرحله نهایی است و نمونه های آزمایشی آن ساخته شده است.
از جمله موارد داخلی سازی شده در این خودرو می توان استفاده از تایر بارز به جای میشلن، ترمز عقب کاسه ای به جای دیسکی و بکار گیری مواد پلاستیکی خشک در بخش داشبورد این خودرو تازه است.
سورنا ستاری، معاونت علمی ریاست جمهوری در حاشیه این مراسم با انتقاد از رویکرد اخیر خودروسازان کشور اظهار کرد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار