سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه ایران با اشاره به گزارش نشریه پولتیکو، به تحلیل چرایی این فضاسازی ها علیه ایران پرداخت و آنها را شگردهای تبلیغاتی و برای منحرف کردن اذهان از عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با اسرائیل عنوان کرد.
نشریه «پولتیکو» به نقل از منابع اطلاعاتی ادعا کرد ایران برای ترور لانا مارکس، سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی برنامه داده است و درصدد انتقام گرفتن از آمریکا به علت ترور سردار سلیمانی است. ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم با طرح این ادعا که در صورت هر اقدامی تهران هزار برابر پاسخ دریافت خواهد کرد نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. این در حالی است مقام های ایرانی صریحا این موضوع را رد و طرح این ادعا را یکی دیگرد از شگردهای تبلیغاتی ترامپ برای فشار بر ایران قلمداد کردند.
«رامین مهمانپرست» سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه ایران در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره واکنش ترامپ به گزارش کذب «پولتیکو» اظهار داشت: هرچه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک تر می شویم، شگردهایی که کاندیداهای رقیب برای جذب افکار عمومی و قانع کردن هواداران خودشان به کار می برند، پیچیده تر و بیشتر می شود و همچنین سعی می کنند در این فضاسازی از موضوعات مختلف استفاده کنند. موقعیت ترامپ به دلیل مسئله بیماری کرونا و عملکرد بد دولتش و همچنین بحث های نژادپرستی کمی متزلزل شده و در نظرسنجی ها از جو بایدن عقب افتاده است.
وی افزود: ترامپ برنامه هایی را طراحی می کند که در دو ماه آینده تا انتخابات بتواند فضا را به نفع خودش برگردانده و جهت دهی کند؛ یکی از موضوعاتی که او فکر می کند می تواند به عنوان برگ برنده خودش از آن استفاده کند، موضوع رژیم صهیونیستی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار