ترفند جدید برای حمله به عزاداری سیدالشهداء(ع)/ شش نکته مهم درباره یادداشت تاسف بار «مسیح مهاجری»

جهان نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در بخشی از یادداشت خود، مداحی های پخش شده از صداوسیما را که غالبا از بین مراسم های بزرگ با مخاطبان چندهزارنفری گزینش شده را بی محتوا، موهن و انحرافی احصا کرده که در نوع خود جفای بزرگی است.

گروه سیاسی جهان نیوز ، حسین خان بابازاده: ظاهرا حمله به آئین عزاداری سالار شهیدان از سوی یک جریان خاص پایان ناپذیر بوده و شاید هم تبدیل به یک رسم شده است. چرا که در آستانه ماه محرم، این مطالب به ظاهر منتقدانه و آسیب شناسانه(!) به تناوب منتشر می شوند و حتی تا بعد از روز عاشورا هم ادامه دارد. در جدیدترین این حملات مسیح مهاجری ، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی که در شمار مریدان جدی مرحوم هاشمی رفسنجانی هم محسوب می شد، در سرمقاله امروز این روزنامه در پوشش حمله به صداوسیما برای عدم پخش برنامه های فاخر و عمیق، اما در باطن، مراسم عزاداری سیدالشهداء(ع) و مادحین و خطبا را هدف گرفته است.
مهاجری در بخشی از یادداشت امروز خود نوشته است: «آیا با پخش مطالب سطحی بعضی مداحان تکراری از رادیو و تلویزیون می توان هدف نهضت عاشورا را به نسل جوان فهماند؟! چرا رسانه ملی به سراغ مداحان سنتی که اشعار فاخر می خوانند و از متون معتبر مقاتل مطالبی را برای مردم بازگو می کنند نمی رود؟ چرا به جای اینهمه مداحی بی محتوا و حتی انحرافی و پر از مطالب موهن، سخنرانی های علمی و پرمغز درباره نهضت عاشورا از رادیو و تلویزیون پخش نمی شود؟ چرا عزاداری های پرمحتوا اصولاً به صداوسیما راه ندارند؟ با سخن کسانی که اصل عزاداری را نفی می کنند مخالفیم ولی سوال ما اینست که چرا رسانه ملی در قالب عزاداری های عاشورا پیام نهضت عاشورا و کربلا را به مردم نمی رساند؟ اگر مسئولان رسانه ملی فکر می کنند با همین مطالب سطحی و بی هدف که از چند مداح تکراری پخش می کنند، پیام نهضت عاشورا و کربلا را به نسل جوان منتقل می کنند، بدانند که سخت در اشتباهند. اگر مسئولان رسانه ملی، از افراد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار