تهران - ایرنا - رئیس سازمان حج و زیارت به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در پیامی نوشت: دوباره خرداد آمد تا داغ سوگی بزرگ را تازه کند، داغ هجرتی تلخ و وداعی سخت که بعد از ۳۱ سال همچنان تازه است.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان در بخشی از پیام، با اشاره به اینکه رحلت و رفتن سنتی الهی است که استثنایی ندارد اما در این رفتن ها تفاوت بسیار است، آورده است: آنجا که ابرمرد تاریخ انقلاب اسلامی به گاه رفتن خطاب به مردمانش می گوید «با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا به سوی جایگاه ابدی سفر می کنم و از خدای رحمان و رحیم می خواهم که عذرم را درکوتاهی خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد.»
به نوشته رشیدیان، آری پیرجماران نمونه انسانی برجسته و مقتدایی است که در دنیا عزیز، کبیر و مرشد شد و بهنگام وداع و رحلتش، این عزت نمودی به گستره جهان یافت. او که نماد انسانی خالص و رفتار، کردار و عملش "خالصا لوجه الله" و فقط برای خدا بود.
در ادامه پیام رئیس سازمان حج و زیارت می خوانیم: عمق غم و اندوه ملت در ارتحال امام (ره) و تعظیم و تکریم آنان نسبت به آن یگانه دوران، خود ترجمانی دوباره از عشق، ایمان و ارادت ملت به ولایت و پشتیبانی از نظامی ولایی بود که برای آن در کنار امامشان از همه داشته های خود حتی جان عزیز گذشتند.
رشیدیان یادآور شد: اما اخلاص امام (ره) را آنگاه می توان درک کرد که وقتی بعد از ۱۴ سال تبعید در اوج عزت و سربلندی به کشور بازمی گردد و از او می پرسند چه احساسی دارید و پاسخ می شوند «هیچ احساسی ندارم». براستی وقتی هم تبعید می شد هیچ احساسی نداشت و آنگاه هم که این جهانی فانی را وداع گفت و با قلبی مطمئن رفت همینگونه بود، چون در هر دمی که فرو می داد و قدمی که برمی داشت خدا را می دید و هر آنچه انجام می داد تکلیف خود برای رضای خدا و خلق او می دانست.
به نوشته رشیدیان، بزرگ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری