ایسنا/اصفهان مدیرکل امور زندان های استان اصفهان تمدید مرخصی ها و عفو زندانیان را راهکارهایی برای کاهش تراکم زندان ها دانست و گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا در زندان های اصفهان، بیمارستان مجهز به ۵۰ تخت برای قرنطینه بیماران ایجاد شد و در کل زندان مرکزی از ورود زندانیان جدید جلوگیری کردیم.

اسدالله گرجی زاده امروز (یکشنبه ۲۱_اردیبهشت ماه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، زندان ها را آخرین خط آسیب های اجتماعی و حلقه امنیت در جامعه دانست و اظهار کرد: بحران های اخیر نشان داد که وضعیت زندان ها حساس است و مشکلاتی دارند که به توجه بیشتر نیاز دارند.
وی با بیان اینکه متاسفانه ۹۰ درصد زندانیان کشور را افرادی تشکیل می دهند که می توانند به زندان وارد نشوند، تصریح کرد: رویکرد باید تغییر کند. زندان ها را باید قسمتی از جامعه بدانیم که مشکلات جامعه در آنجا جمع می شود، با رفع مشکلات جامعه، مشکلات زندان ها نیز کم می شود.
به گزارش ایسنا، رئیس ستاد دیه استان اصفهان با بیان اینکه اگر زندان ها را آخرین خط مشکلات جامعه بدانیم، بررسی و رفع مشکلات آنها می تواند گره گشای رفع مشکلات کشور باشد.
گرجی زاده، بر لزوم توجه به حوزه زندان ها تاکید کرد و گفت: متاسفانه شرایط جامعه به سمتی رفته که زندانی تولید می کنیم. هر قانون در کشور به سمتی است که به زندان مربوط می شود و این رویکرد نیاز به تغییر دارد.
به گفته وی، حبس جواب نمی دهد و باید رویکرد تغییر کند، چراکه حبس افراد بیشتر در زندان ها مشکلات جامعه را بیشتر می کند. با آمدن شخص به زندان، خانواده این افراد نیز درگیر مشکلات بسیاری می شوند که مشکلات شخص و هم مشکلات جامعه را دوچندان کرده و آسیب به وجود آمده صدها آسیب ایجاد می کند.
لزوم توجه بیشتر به مشکلات خانواده های زندانیان
رئیس ستاد دیه استان اصفهان با تاکید براینکه حمایت از خانواده ها از اصلی ترین کارهای ماست و از هرجا که توانستیم این کمک را انجام داده ایم، تصریح کرد: تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به عنوان بن کارت توسط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار