فخری: عابدینی کمر تیم روسیه را شکست تا مدال بگیرد

برترینها جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با تأکید بر ارزشمندی مدال مجتبی عابدینی گفت: برای این مدال، عابدینی خیلی از قهرمانان را از پیش رو برداشت و کمر تیم ملی روسیه را هم شکست.

خبرگزاری مهر: پیمان فخری در گفت وگو با خبرنگار با تأکید بر اینکه مدال برنز مجتبی عابدینی که در مسابقات قهرمانی جهان به دست آمد، توانست یکی از آرزوهای دوران مربیگری وی را برآورده کند، اظهار داشت: از آغاز کارم در شمشیربازی، یکی از آرزوهایم کسب مدال جهانی بود که بالاخره به آن رسیدم؛ با کسب این مدال توانستیم نام ایران را در تاریخ جهانی شمشیربازی به ثبت برسانیم.
وی با تأکید بر ارزشمند بودن مدال جهانی مجتبی عابدینی خاطرنشان کرد: تاکنون چندین بار در رقابت های مختلف جهانی حاضر بودیم و تا نزدیکی مدال هم پیش رفتیم اما هر بار به دلیلی، مدال از دستمان می پرید. مجتبی روز گذشته دست به کار بزرگی زد و توانست با از پیش رو برداشتن قهرمانان جهان و المپیک، صاحب مدال شود.
این مربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با اشاره به اینکه در جریان مسابقات اسلحه سابر انفرادی قهرمانی جهان، ماکس هارتونگ آلمانی مغلوب مجتبی عابدینی شد، گفت: این بازیکن نفر سوم جهان است که در چهار، پنج مسابقه اخیر، همواره در جمع ۴ بازیکن برتر قرار گرفت.
در همین رقابت ها عابدینی، ابراهیموف روسی هم شکست داد که از اعتبار بالایی برخوردار است. این بازیکن روسی، مربی ۲۵ هزار یورویی دارد و با امکانات بسیار و خَدم و حَشم، عازم مسابقات جهانی شده بود با این حال با نتیجه ۱۵ بر ۹ مقابل عابدینی شکست خورد.
فخری با تأکید بر اینکه با این نتیجه و درواقع با کار بزرگ عابدینی، کمر تیم ملی روسیه در مسابقات جهانی شکست، ادامه داد: ۱۵۷ شمشیرباز از کشورهای مختلف در مسابقات شرکت داشتند و در این میان، مجتبی توانست ارزشمندترین مدال تاریخ شمشیربازی ایران را از آنِ خود کند.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه ...

سرخط اخبار