معاون استاندار و فرماندار ویژه تهران گفت: حضور دسته عزاداری در خیابان ها و همچنین برپایی ایستگاه های صلواتی در ماه محرم امسال ممنوع است و امیدواریم عزاداران نسبت به رعایت جدی تصمیم های ستاد ملی مقابله با کرونا پایبند باشند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ عیسی فرهادی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تهران گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، عزاداری ماه محرم امسال باید در فضای باز و در صورت امکان با هماهنگی های لازم در محوطه مدارس و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه تهران افزود: حضور دسته عزاداری در خیابان ها و همچنین برپایی ایستگاه های صلواتی در ماه محرم امسال ممنوع است و امیدواریم عزاداران نسبت به رعایت جدی تصمیم های ستاد ملی مقابله با کرونا پایبند باشند.
او ضمن اشاره به لزوم برگزاری تجمع به صورت حداقلی بیان کرد: استفاده از طبل و سنج و وسایل مشترک در هیات های عزاداری نیز ممنوع شده و این موارد به هیات های عزاداری ابلاغ شده است.
به گفته او اولویت برای برگزاری آیین های عزاداری با فضاهای باز است و هیات ها نباید در اماکن خاص تجمع کنند.
او همچنین ادامه داد: تعطیلی مدارس از اسفند سال گذشته تاثیر به سزایی در کاهش ترددها در حمل ونقل عمومی پایتخت داشته بطوریکه ترددها از سه میلیون نفر در روزهای عادی به یک میلیون نفر کاهش یافته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار