رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با توجه به کمبود تامین ارز برای ترخیص نهاده از گمرک، وضعیت دام و طیور کشور بحرانی است.

احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد، اظهار کرد: هم اکنون مقدار تامین ارز برای ترخیص نهاده از گمرک و بنادر بسیار کم است که متاسفانه بوروکراسی های اداری در سامانه بازارگاه ناکارآمد است.
او با اشاره به اینکه وضعیت دام و طیور کشور بحرانی است، افزود: با عرضه نهاده در سامانه بازارگاه، مشکلات تولید مرتفع می شود.
مقدسی ادامه داد: گرچه سیستم سامانه بازارگاه مناسب است، اما به علت کمبود نهاده همانند خودرویی است که بنزین ندارد.
رئیس انجمن صنفی گاوداران قیمت تمام شده شیرخام را ۵ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: اگر ۱۰۰ درصد نهاده ها با نرخ مصوب تامین شود، قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ تومانی جوابگوی هزینه تولید است.
گوشت قرمز زیاد، اما گران! / نرخ گوشت گوساله ۹۰ هزار تومان اعلام شد
او قیمت تمام شده فعلی گوساله زنده را ۴۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با تامین ۱۰۰ درصد نهاده با نرخ مصوب، قیمت تمام شده به ۴۴ هزار تومان می رسد که متاسفانه در شرایط فعلی متوسط قیمت خرید گوساله از دامدار ۳۸ هزار تومان است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه زنگ خطر نابودی شیر و گوشت کشور به صدا در آمده است، بیان کرد: با توجه به وضعیت فعلی نهاده های دامی اعلام خطر جدی به مسئولان می کنیم تا وزارت جهاد از طریق سامانه، نهاده مورد نیاز را تامین کند.
او قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوساله بر مبنای نرخ دام را ۱۱۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: عرضه با نرخ های بالاتر تضییع حقوق مصرف کننده است.
مقدسی با انتقاد از فاصله چشمگیر قیمت از تولید تا مصرف بیان کرد: مسئولان با اتخاذ برخی تدابیر باید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار