6 روش برای بهبود طول عمر باتری لپ تاپ های ویندوزی

آی تی رسان شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۶

یکی از مشکلات لپ تاپ ها ظرفیت کم باتری و دشارژ شدن سریع آن هاست. گرچه در این موارد می توان لپ تاپ را سریعا به برق متصل و شارژ کرد اما همیشه پریز برق در دسترس نیست. در این مقاله سعی داریم شما را با روش هایی برای بهبود طول عمر باتری لپ تاپ آشنا کنیم.
برای مقابله با این مشکل و بهبود طول عمر باتری لپ تاپ می توانید از ترفندهای خود ویندوز 10 کمک بگیرید. با استفاده از ابزار power troubleshooter می توانید به عیب یابی لپ تاپ بپردازید تا به علت تخلیه سریع باتری لپ تاپ پی ببرید. بعضی از تنظیمات صرفه جویی در انرژی می تواند استفاده از انرژی را در حالت باتری (battery mode) کاهش دهد.
در ادامه این مطلب با معرفی 6 روش برای بهبود طول عمر باتری لپ تاپ های ویندوزی با آی تی رسان همراه باشید.
1. حالت صرفه جویی در باتری (Battery Saver Mode)
ساده ترین راه به کارگیری گزینه های ذخیره انرژی در ویندوز 10، استفاده از حالت صرفه جویی در باتری (Battery Saver Mode) است. این حالت، استفاده از منابع سیستم را کاهش می دهد و باعث بهبود طول عمر باتری لپ تاپ می شود.
هنگامی که سطح باتری شما به کمتر از 20% می رسد این حالت فعال می شود. با این حال این مورد قابل تغییر و شخصی سازی است.
برای بررسی اینکه لپ تاپ شما در چه حالت باتری قرار دارد باید بر روی آیکون باتری در قسمت اعلانات تسکبار کلیک کنید. در پنجره، علاوه بر درصد باتری فعلی یک اسلایدر وجود دارد که می توانید از آن برای تغییر به یک حالت انرژی دیگر (power mode) استفاده کنید.
برای فعال کردن حالت Battery Saver، اسلایدر را تا انتها بیاورید.
اگر می خواهید زمان فعال شدن اتوماتیک این حالت را تغییر دهید، ...

سرخط اخبار