لاریجانی: در برابر فشار آمریکایی ها مقاومت می کنیم

پارسینه چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
رئیس مجلس گفت: آمریکایی ها با اعمال تحریم های مضاعف به دنبال تحت فشار قرار دادن ایران هستند، اما ایرانی ها در برابر این فشارها مقاومت می کنند.

ژارکو ابرادوویچ رئیس کمیسیون امور خارجی پارلمان صربستان صبح امروز (چهارشنبه ۲۲ خرداد) با حضور در ساختمان قوه مقننه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
لاریجانی در ابتدای این نشست با بیان اینکه روحیه استقلال طلبی صربستان برای ایران جذاب است، گفت: کشور هایی که تحت سیطره آمریکا قرار گرفته اند، سرنوشت خوبی نداشته و در درازمدت هزینه زیادی پرداخت می کنند.
وی با اشاره به اینکه ایران تحت فشار های آمریکا قرار گرفته است، افزود: آمریکایی ها حتی برجام را که با توافق آن ها امضا شده بود، زیرپا گذاشتند و با اعمال تحریم های مضاعف به دنبال تحت فشار قرار دادن ایران هستند، اما ایرانی ها در برابر این فشار ها مقاومت می کنند.
رئیس مجلس با بیان اینکه روابط سیاسی ایران و صربستان در سطح بالایی قرار دارد، ادامه داد: متاسفانه روابط اقتصادی بین دو کشور گسترده نیست و در سطح نازلی قرار دارد، در حالی که می توانیم از توان یکدیگر در حوزه اقتصادی استفاده کنیم.
نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه روحیه محافظه کاران صربستان در توسعه روابط اقتصادی به نفع آمریکایی ها است، تاکید کرد: اگر پیوند های عمیقی بین کشور های دوست برقرار شود، آمریکایی ها دیگر نمی توانند این کشور ها را تحت فشار قرار دهند.
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه ایران و صربستان می توانند در حوزه صنعت، کشاورزی و نفت و گاز با یکدیگر همکاری کنند، افزود: ما می توانیم درحوزه کشت فراسرزمینی با صربستان همکاری داشته باشیم تا روابط اقتصادی دو کشور توسعه یابد.
ژارکو ابرادوویچ: بمباران صربستان توسط آمریکایی ها حدود ۴۰ تا ۱۰۰ میلیارد دلار خسارت وارد کرد
ژارکو ابرادوویچ نیز در این ...

سرخط اخبار