سیاست های یک بام و دوهوا در فدراسیون فوتبال/ از حرف تا عمل برای برخورد با دانه درشت ها/ کمیته انضباطی همه را به یک چشم نگاه کند!

برنا نیوز جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۷
قبل از شروع لیگ بود که رئیس فدراسیون فوتبال زمان آغاز لیگ را به تغییرات بنیادی در ورزشگاه ها گره زد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ طی چند روز گذشته بی تردید در ترافیک خبری فوتبال ایران که گواه روزهای مهمی را نیز می دهد جنجال های عجیب در فضای مجازی و موضوع آرای انضباطی در صدر انتقادات مختلف این رشته پرطرفدار قرار دارد.
نیازی نیست از رای پیرامون دربی و پیش و پس از آن تا اعتراضات کم سابقه به برخی آرا و حتی صحبت کردن درباره آرای تیم های دیگر که این موضوع هم کم سابقه است مثال یا کلامی بیاوریم. نتیجه متعجب شدن مدیران، مربیان و بازیکنان از آرای انضباطی هر روز نقل محافل خبری شده است. اغماض در حق برخی باشگاه ها و سرسختی با سرخابی های پایتخت همگی نشان از این موضوع دارد. یک نمونه از این سرسختی ها می تواند محرومیت میلیچ، بازیکن خارجی استقلال، باشد. بازیکن خارجی نمی داند ناظر بازی احتمال دارد با او شوخی کند و یا سر به سرش بگذارد و بعد هم محروم شود. آیا ناظر بازی در گزارش خود قید کرده ابتدا او بوده که بازیکن استقلال را هل داده است؟!
در بازی چند روز پیش سپاهان با خیبر خرم آباد شاهد بودیم مهدی کیانی، کاپیتان زردپوشان، با سیلی صورت بازیکن خیبر را مورد نوازش قرار می دهد اما دریغ از حتی یک تذکر خشک و خالی به این بازیکن قدیمی و باتجربه. البته شاید فشار افکار عمومی باعث به توبیخ کتبی شود اما حسن زاده قول داده بود که با دانه درشت ها برخورد شدیدتری داشته باشد. صحبت و عمل همچنان در فدراسیون فوتبال فاصله معناداری دارد!
به بخش های برجسته شده صحبت های اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی، پیش از شروع لیگ دقت کنید:
*اولویت های لیگ نوزدهم: ارتقای سطح رکن قضایی در نوع برخورد با تخلفات فوتبالی، رفتار غیرورزشی و سطح داوری از جمله مواردی است ...

سرخط اخبار