هزینه 10 میلیاردی برای حفظ ستاره استقلال

آی اسپورت سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵

آی اسپورت - آیاندا پاتوسی، هافبک هجومی کیپ تاون سیتی که از قاره سیاه و کشور آفریقای جنوبی در نیم فصل دوم به استقلال پیوست، تبدیل به ستاره اول این تیم شد. البته این بازیکن بر سر بستن قرارداد با آبی ها دو هفته ای هم معطل شد و فدراسیون نشینان قرارداد او را به دلیل حضور در لیگ آفریقای جنوبی قانونی و معتبر نمی دانستند، با این حال او درنهایت آبی پوشید و حالا به ستاره بی چون و چرای استقلال و حتی لیگ ایران تبدیل شده و در هر دیدار ردپایی از این بازیکن در موفقیت های استقلال شاهد هستیم.
عملکرد پاتوسی به قدری چشمگیر بوده که حالا هواداران استقلال نگران رفتن این بازیکن در پایان فصل هستند. بازیکنی که در ۱۱ دیداری که با پیراهن استقلال به میدان رفته، 4 گل و ۴ پاس گل داده است؛ آماری که برای یک هافبک هجومی فوق العاده محسوب می شود. هواداران استقلال نمی خواهند کابوس مامه تیام دوباره تکرار شود، تیامی که در استقلال چهره شد و خوش درخشید اما عرب نشینان حوزه خلیج فارس با دلارهای خوش رنگ و لعاب شان او را وسوسه کردند و این بازیکن باشگاه استقلال را در روزهای آخر نقل وانتقالات ترک کرد و دست استقلال را در حنا گذاشت.
هواداران این تیم نگران هستند نکند در روزهایی که او به تنهایی جور مهاجمان گل نزن و هافبک های کم اثر را در میانه زمین می کشد، در پایان فصل بار سفر ببندد و برای همیشه ایران را ترک کند. صدالبته که دل نگرانی هواداران استقلال هم بی جهت نیست، چراکه قرارداد پاتوسی با استقلال به شکل قرضی است و هنوز خیال شان بابت ماندن این بازیکن راحت نیست. این درحالی است که مدیران باشگاه استقلال هوادارانش را از بابت ماندن هافبک آفریقایی امیدوار کرده اند و از نظر ...