با ادامه ی گسترش ویروس کرونا و تداوم خانه نشینی مردم در کشورهای درگیر، رکورد کاربران هم زمان استیم برای بار سوم در سه هفته ی اخیر شکسته شد.

با ادامه ی گسترش ویروس کرونا در جهان، سیاست فاصله گذاری اجتماعی در بسیاری کشورها به طورجدی پیگیری می شود. بدین ترتیب بسیاری از مردم برای قطع زنجیره ی شیوع بیماری در خانه های خود در وضعیت خود قرنطینگی به سر می برند. همین مسئله باعث شده است که این روزها بازی های رایانه ای به عنوان یکی از پرطرفدارترین تفریحات خانگی بسیار موردتوجه قرار بگیرند.
پلتفرم گیمینگ شرکت ولو به لطف خانه نشینی مردم در اثر شیوع کرونا، برای سومین بار در سه هفته ی اخیر رکورد جدیدی از تعداد کاربران هم زمان ثبت کرد. در روز یکشنبه ۱۰ فروردین تعداد ۲۳،۳۹۲،۲۹۸ کاربر هم زمان در پلتفرم استیم ثبت شد که در تاریخ این پلتفرم بی سابقه است. بازی Counter-Strike: Global Offensive  با بیش از یک میلیون گیمر هم زمان پرطرفدارترین بازی استیم در این روز بود. Dota 2  با تقریبا ۷۵۰ هزار بازی کننده در رتبه ی دوم قرار داشت و PUBG  با حدود ۵۶۰ هزار بازی کننده ی هم زمان جایگاه بعدی را به خود اختصاص داد.
تا پیش از بروز بحران کرونا، رکورد کاربران هم زمان استیم به تاریخ ۱۳ بهمن درست قبل از مسابقه ی فینال جام فوتبال آمریکایی موسوم به Super Bowl برمی گشت. در این تاریخ تعداد ۱۸/۸ میلیون کاربر به طور هم زمان در این پلتفرم فعال بودند. این مسئله دو هفته پیش و  در روز یک شنبه، ۲۵ اسفند، با ثبت ۲۰،۳۱۳،۴۵۱ کاربر آنلاین تغییر کرد . یک هفته بعد با ثبت بیش از ۲۲ میلیون کاربر هم زمان این رکورد مجددا جابه جا شد.
با سه بار جابه جایی رکورد تعداد کاربران هم زمان در سه هفته ی متوالی بی شک برای بسیاری این سؤال پیش آمده است که تعداد کاربران آنلاین استیم چه زمان به سقف خود خواهد رسید. پاسخ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار