حدود ساعت یازده شب بویلر A شرکت آب نیرو پتروشیمی بندرامام که به دلیل انجام تعمیرات از سرویس خارج شده بود به هنگام آماده سازی جهت ورود مجدد به سرویس بدلیل تجمع گاز در محفظه احتراق دچار انفجار شد.

به گزارش بورس نیوز، علیرغم اینکه چندماهی بود مجتمع های تولید پتروشیمی کشور ایام بدون حادثه ای را می گذراندند، اما پتروشیمی بندرامام این روند را متوقف و باز هم حادثه دیگری را رقم زد. حادثه ای که گزارش های دریافتی پیرامون علل وقوع آن حکایت از عدم رعایت مقررات ایمنی دارد.
تعداد بازدید : 40
کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلی
بنا به اخبار دریافتی شنبه سوم خردادماه حدود ساعت یازده شب بویلر A شرکت آب نیرو پتروشیمی بندرامام که به دلیل انجام تعمیرات از سرویس خارج شده بود به هنگام آماده سازی جهت ورود مجدد به سرویس بدلیل تجمع گاز در محفظه احتراق دچار حادثه و انفجار می شود که با صدای بسیار شدیدی همراه بوده است اگرچه این حادثه خوشبختانه هیچگونه تلفات انسانی به همراه نداشته، ولی گزارش ها حکایت از بروز خسارت زیاد آن هم برای واحدی دارد که پس از مدتی توقف و انجام تعمیرات قرار بوده مجددا در سرویس تولید قرار بگیرد.
این حادثه تلخ در شب عید فطر یادآور حادثه سخت و بزرگی است که چند سال قبل دقیقا همزمان با عید فطر در پتروشیمی بوعلی سینا رخ داد و موجب شد برج پارازایلبن مجتمع و دو مخزن سوخت دچار آتش سوزی شده و یکی از مخازن برای مدت سه روز در آتش بسوزد.
واحد آب نیرو وظیفه تامین یوتیلیتی مجتمع پتروشیمی بندرامام را برعهده داشته و از سرویس خارج ماندن آن می تواند روند تولید محصول را به مقدار زیادی دچار خلا نماید. برخی گزارش ها از متوقف بودن واحد الفین همزمان با تعمیر واحد حادثه دیده حکایت دارد، ولی تا کنون اخباری که نشان دهد مشکل واحد الفین برطرف و در مدار تولید قرار گرفته باشد منتشر نشده است.

عناوین مهم خبری