نبرد " کیهان با "ایران" در اوج

ساعت 24 شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۴
ساعت 24 - نبرد کیهان با ایران به مثابه دوقطب رسانه ای که اولی یکسره و باتمام قدرت پنهان و پیدا علیه دولت و هر تصمیم دولت به ویژه این روزها علیه FATF است و دومی که تمام قد از دولت دفاع می کند به اوج رسیده است. روزنامه کیهان امروز با این تیتر که آیا اطلاعات تجاری ایران به اروپا داده شده است می خواهد مدافعان و حامیان دولت و به ویژه مدیران تازه کار را بترساند و روزنامه ایران با تیتر تحریم روی تحریم به جامعه هشدار می دهد اگر ایران عضویت نهاد بین المللی بانکی را قبول نکند دربدترین شرایط قرارمی گیرد و به این ترتیب جامعه را می ترساند.

کیهان نوشته است:"در شرایطی که دو دستگاه دولتی (وزارت صنعت و گمرک) تحت آموزش های FATF ( برای شفافیت نظام مالی با اروپا) قرار گرفتند، این سؤال وجود دارد که آیا اطلاعات تجاری کشور در این مدت از کشور خارج شده یا نه؟" کیهان به یک نشست آموزشی در بهمن دوسال پیش استناد مکند و می نویسد: "طبق این توافق ایران همکاری با اتحادیه اروپا در زمینه نظام کنترل صادرات را پذیرفت. طبق گزارش نهم وزارت خارجه ایران «نشست تخصصی تبادل نظر و همکاری در زمینه کنترل صادرات اقلام با کاربری دوگانه بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در چارچوب همکاری های فنی برجام، به میزبانی کمیسیون اروپا، به مدت دو روز در تاریخ 17-18 بهمن 1396 با حضور نمایندگان سازمان های ذیربط کشورمان در بروکسل برگزار شد." درتیتر کیهان اضافه شده است: " در ادامه همکاری ایران و اتحادیه اروپا، تیرماه 97 یک هیئت اروپایی برای آموزش چگونگی اجرای نظام کنترل صادرات وارد کشور شدند و طی نشست های تخصصی به آموزش مسئولین وزارت صنعت و معدن و گمرک پرداختند . به نظر می رسد اجرای این برنامه منجر به افزایش فشارهای اقتصادی به کشور خواهد شد. همان چیزی که در آمریکا با FATF در قسمت مالی دنبال می کرد، این بار توسط اتحادیه اروپا در زمینه تجاری در حال پیگیری است. به عبارت ساده اجرای FATF تجاری جاسوسی رایگان اتحادیه اروپا از اطلاعات تجاری ایران است. این مورد با کمترین هزینه و توسط مسئولان داخلی و آگاهی کامل محقق خواهد شد . "
خطرتحریم روی تحریم
روزنامه ایران در تیتیر یک امروز شنبه نوشته است : " پیوستن یا نپیوستن ایران به «اف ای تی اف» میدان جدیدی از اختلاف نظرهای موافقان و مخالفان دولت شده است. حسین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار