خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: هنگامی که جامعه در بستر نابسامانی های اجتماعی قرار می گیرد، ارزش دستورات دینی نظیر صدقه بیشتر نمایانگر می شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، شیخ یوسف جمالی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اهل سنت بندرعباس اظهار کرد: هنگامی که جامعه در بستر نابسامانی های اجتماعی قرار می گیرد، ارزش دستورات دینی نظیر صدقه بیشتر نمایانگر می شود چرا که انسان های نیکوکار در لحظات سخت، همنوعان خود را فراموش نمی کنند.
وی افزود: هنگامی که انسانی نیکی می کند، در ابتدا خودش احساس رضایت و آرامش می کند و این بدان معنا است که در بخشش و نیکی، هر دو طرف سود می برند. این احساس رضایت دو طرفه است.
خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان این که اهمیت صدقه در بزرگی آن نیست، اضافه کرد: ممکن است فرد صدقه دهنده نیازمند باشد اما نیاز خود را تحمل می کند و صدقه می دهد. صدقه در هنگام نیاز ارزشی چندین برابر دارد و نشان دهنده غنای نفس است. 
شیخ جمالی ادامه داد: هنگامی که فرد صدقه می دهد، خداوند راههای بزرگی را در مسیر او می گشاید زیرا صدقه دادن نوعی معامله با خدا است و خداوند به صدقه دهندگان وعده داده است.
وی گفت: صدقه فقط مالی نیست، نیکی کردن به دیگران، احترام نهادن زن به همسر، لبخند زدن و گره از مشکلی واکردن نیز نوعی صدقه است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار