فارس نوشت: پایگاه «دیلی بیست» روز سه شنبه در گزارشی در مورد ادعای «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مورد تهدید قریب الوقوع سردار «قاسم سلیمانی» برای چهار سفارت آمریکا، نوشته است که این اظهارات حتی اعضای تیم امنیت ملی ترامپ را هم متعجب و غافلگیر کرد.

دیلی بیست نوشته است که وقتی ترامپ این ادعا را مطرح کرد، «مقام های ارشد ساختار امنیت ملی دولت ترامپ سرشان را تکان دادند. نمی دانستند که رئیس جمهور دقیقا چرا چنین خطی را مطرح کرده است.»
بر اساس این گزارش، بعد از اظهارات ترامپ، اعضای تیم امنیت ملی وی با موجی از سؤالات رسانه ها روبرو شدند و برخی از آن ها به صراحت عنوان کردند که ترامپ اطلاعات آن ها را غلط ارائه کرده است.
یک مقام کاخ سفید در این مورد گفته است: «قطعا این سؤال [در داخل دولت] وجود داشت که شاید او همان لحظه این [ادعا] را از خودش ساخته است.»
دیلی بیست نوشته است که البته اظهارات ترامپ «از ناکجا» نیامده بود، بلکه او بخشی از آنچه که در جلسات توجیهی با مقام های امنیتی شنیده بود را با غلو و تحریف مطرح کرده است.
به گفته دو فرد مطلع، بعد از ترور سردار سلیمانی، اعضای نهادهای امنیتی دولت آمریکا به ترامپ هشدار داده اند که ایران ممکن است مواضع آمریکا در غرب آسیا را هدف قرار دهد. در جلسه ای دیگر هم اظهارات مشابهی در مورد احتمال پاسخ ایران به آمریکا مطرح شده است. با این وجود، سفارتخانه های آمریکا تنها به عنوان اهداف احتمالی پاسخ ایران بعد از ترور و به عنوان بخشی از فهرست بلندی از اهداف احتمالی بوده است، ضمن اینکه مقام های آمریکایی می گویند به یاد ندارند که در هیچ یک از جلسات صحبتی از «خطر قریب الوقوع» برای سفارت ها مطرح شده باشد.
مقام های آمریکایی همچنین گفته اند که آنچه در جلسات اطلاعاتی با ترامپ مطرح شده بود، اهداف احتمالی پاسخ ایران بوده و نه اینکه ایران در واقع و به صورت فعال در حال برنامه ریزی برای حمله به این اهداف است.
اظهارات ترامپ در مورد برنامه ریزی ایران برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار