ساعت 24 -وزیر دفاع آلمان به صورت غیر مستقیم تهدیدهای آمریکا علیه اروپا برای خروج از برجام را تایید کرده و سیاست فشار حداکثری واشنگتن بر ایران را رد کرد.

به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، "آنگرت کرامپ-کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان که روز گذشته (پنج شنبه) به لندن سفر کرده بود با "بن والاس"، همتای انگلیسی خود دیدار و گفتگو کرد.
همکاری های سیاسی-امنیتی بین بروکسل-لندن بعد از برگزیت از موضوعاتی بود که این دو مقام اروپایی درباره آن بحث و گفتگو کردند.
وزیر دفاع آلمان در سفر به لندن همچنین با وزیر امور خارجه این کشور درباره موضوعاتی مانند تحولات ایران و عراق گفتگو کرد.
"کارن بائر" تاکید کرد که برلین منتظر دریافت پاسخی از طرف بغداد درباره لزوم عقب نشینی نیروهای بین المللی از این کشور است. وی در عین حال از آمادگی کشورش برای ادامه کمک ها به عراق خبر داد.
کارن بائر همچنین در لندن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آلمان در اقدام خود برای فعال سازی مکانیسم حل اختلافات در برجام تحت فشار و تهدید آمریکا قرار گرفته است، پاسخ جسته و گریخته ای داده و البته وجود این گونه تهدیدها از طرف ترامپ را تایید کرد.
به این ترتیب وی به شکل غیر مستقیم گزارش "واشنگتن پست" در باره تهدید ترامپ به تحریم تجاری سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا را تأیید کرد. وی در پاسخ به خبرنگاری که در این باره سوال کرده بود، گفت: «این موضوع به نسبت آن که شما آن را چطور تفسیر کنید یک بحث یا یک تهدید تلقی می شود.»
آلمان، فرانسه و انگلیس روز سه شنبه گذشته با انتشار بیانیه ای از فعال کردن ساز و کار حل اختلاف در برجام به بهانه نقض این توافق از طرف ایران خبر دادند.
فعال شدن این ساز و کار گام نخست فعال شدن "مکانیسم ماشه" محسوب می شود که می تواند در صورت نرسیدن طرفین به توافق، پرونده را به شورای امنیت کشانده و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار