رشت- ۱۳ فروردین امسال با شیوع ویروس کرونا برای همه ایرانیان متفاوت از سال های گذشته در حال سپری شدن است، گیلانیان نیز امروز سبزه ها را با دعای سلامتی در خانه ها گره می زنند.

خبرگزاری مهر ، گروه استان ها: ۱۳ فروردین که در تقویم ملی کشور به عنوان روز طبیعت نامگذاری شده برای ایرانیان از جایگاه خاصی برخوردار است. هر ساله در آخرین روز از تعطیلات ایام نوروز مردم در این روز با حضور در طبیعت تلاش می کنند تا از آخرین ساعات تعطیلات در کنار خانواده، دوستان و نزدیکان استفاده کرده و انرژی لازم برای آغاز سال کاری جدید را ذخیره کنند. اما آنچه که نوروز و ۱۳ بدر امسال را برای همه ایرانیان متفاوت کرده حضور یک مهمان ناخوانده است.
ایرانیان همیشه به مهمان نوازی مشهور بوده اند اما این مهمان ناخوانده سلامت خانواده های ایرانی را نشانه گرفته و عده ای از هموطنان در این مدت درد و آلام بسیاری ناشی از این بیماری تحمل کرده اند. یکی از مواردی که از ابتدای شیوع این ویروس خطرناک در کشور از سوی مسئولان وزارت بهداشت و درمان تأکید و اصلی ترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن نامبرده شده رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و ماندن در خانه های و عدم ترددهای غیر ضرور در شهرها و حتی بین استان ها بوده است.
یکی از اقداماتی که ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در روزهای گذشته مصوب و در محورهای ورودی و خروجی استان ها اجرایی کرد طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال این ویروس بود که در این طرح از ورود خودرو با پلاک های غیربومی به شهرها و استان های دیگر جلوگیری می شد. اجرای این طرح در بسیاری از استان های مجری اثرات مثبت فراوانی در زمینه کاهش تردد داشته است. اما با توجه به روز طبیعت، نگرانی مسئولان از عدم توجه مردم و حضور در تفرجگاه ها، پارک ها و مناطق جنگلی و سر سبز و خطر انتقال ویروس کرونا در این تجمعات سبب شد که این طرح امروز نیز با شدت و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری