توصیه وزیر خارجه ژاپن به ایران ؛ لطفا «خویشتنداری» کنید

خبر آنلاین پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۶
العالم نوشت: وزیر خارجه ژاپن با درخواست «خویشتنداری» از ایران، گفت توکیو به ایران توصیه می کند که همچنان به توافق هسته ای پایبند بماند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از دیپلماسی عمومی وزارت خارجه، ر این دیدار طرفین با اشاره به روابط تاریخی ایران و ژاپن بر لزوم توسعه و تعمیق آن و تداوم رایزنی های سیاسی میان مقامات دو کشور تاکید کردند.
آخرین تحولات برجام و اقدام قانونی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با بد عهدی و قانون شکنی دولت آمریکا و عدم اقدام قابل قبول اروپایی ها در اجرای برجام از محورهای اصلی گفتگوهای دو وزیر بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به تفصیل تشریح کرد.
بررسی ابعاد مختلف روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی از دیگر محورهای گفتگوی دو وزیر خارجه بود.
دکتر ظریف و تارو کونو دور دوم گفتگوهای خود را بطور خصوصی برگزار کردند.
همچنین رویترز گزارش داد: «تارو کونو» وزیر خارجه ژاپن بامداد پنج شنبه (به وقت تهران) به ایران توصیه کرد در مقابل تحولات اخیر در منطقه غرب آسیا از خود خویشتنداری نشان دهد.
 بنا بر این گزارش، وی همچنین گفت: «ما قویا به ایران توصیه می کنیم که همچنان به پایبندی به توافق هسته ای با ایران ادامه دهد.»
آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته با وجود پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای، از این توافق خارج شد. در یک سال گذشته ایران با وعده اروپا برای جبران خسارات ناشی از خروج آمریکا از این توافق و با وجود احیای تحریم های یکجانبه آمریکا، همچنان در برجام باقی ماند. هفته گذشته با توجه به ناکامی اروپا در عملی کردن وعده های یک ساله، نهایتا ایران تصمیم گرفت پایبندی خود به توافق هسته ای را مقداری محدود کند.
در این دیدار، ظریف نیز با تأکید بر اینکه ایران تاکنون در برابر اقدامات ...