مقامات و رسانه های چین، استانداردهای دوگانه واشنگتن در حمایت از معترضان هنگ کنگی و سرکوب و تهدید معترضان آمریکایی را محکوم کردند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مقامات و رسانه های چین از سیاست های دوگانه آمریکا در قبال اعتراضات در هنگ کنگ و شهرهای مختلف آمریکا انتقاد کردند.
به گزارش فارس، به نوشته روزنامه «گاردین»، سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا همزمان با اعلام حمایت واشنگتن از معترضان هنگ کنگی انتقاد رسانه ها و مقامات چین را برانگیخت.
این روزنامه نوشت، جمعه شب درپی تجمع گسترده معترضان در مقابل کاخ سفید، مأموران سرویس مخفی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به سنگر بتونی زیرزمینی منتقل کردند.
«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین پیام توئیتری معاون نماینده روسیه در سازمان ملل را بازنشر کرد که در آن نوشته بود: «چرا آمریکا حق چین درخصوص بازگرداندن نظم و آرامش در هنگ کنگ را انکار می کند و در عین حال به طور وحشیانه تجمعات در داخل [آمریکا] را سرکوب می کند؟»
«هو شیجیان» سردبیر روزنامه چینی «گلوبال تایمز» در این باره نوشت: «نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا زمانی اعتراضات خشونت آمیز در هنگ کنگ را صحنه ای زیبا توصیف کرد... حالا سیاست مداران آمریکایی می توانند این صحنه را از پنجره های خودشان ببینند».
شیجیان همچنین در حساب توئیتری خود خطاب به ترامپ نوشت: «آقای رئیس جمهور پشت سرویس مخفی قایم نشو. برو به صورت جدی با معترضان صحبت کن. با آن ها مذاکره کن، همان طور که دوست داری پکن با شورشیان در هنگ کنگ صحبت کند».
وی افزود، مردم چین بر این باور هستند که نا آرامی های آمریکا کیفر دخالت های دولت ترامپ و حمایت از معترضان هنگ کنگی است. با این حال پکن از نا آرامی در آمریکا حمایت نخواهد کرد.
تظاهرات علیه نژادپرستی از سه شنبه شب در شهر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری