دلار در اولین روز آبان ماه توانست هزار و ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کند و به قیمت ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان برسد.

پنج شنبه دو هفته پیش قیمت این ارز ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان بود. هفته گذشته بازارها به شدت از سقف های پنج شنبه دو هفته قبل عقب نشینی کردند، ولی در دو روز آخر هفته بخشی از افت سه روز ابتدای هفته جبران شد.
برگشت بازارها از روز چهارشنبه
روند بازار دلار نیز در هفته گذشته تقریبا مشابه سکه بود. دلار روز سه شنبه تا قیمت ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان پایین رفت که نسبت به قیمت پنج شنبه دو هفته پیش ۴ هزار و ۵۰۰ تومان (معادل ۱۴ درصد) کمتر بود. این ارز در روز سه شنبه بزرگ ترین ریزش تمام طول دهه ۹۰ را تجربه کرد. چنین ریزشی هراس از افت بیشتر را در بازار بیشتر کرده بود، ولی معامله گران حرفه ای باور داشتند، قیمت باید حداقل یک بار دیگر به سوی نرخ های بالاتر قدم بردارد.
از نگاه آنها افراد زیادی نتوانسته بودند دلار خود را در نرخ های بالاتر به فروش برسانند و به همین دلیل تمام تلاش خود را برای بالا آوردن قیمت ها می کنند. افزایش خریدها و تصور اینکه قیمت به کف خورده است، موجب شد که بازار به نزدیکی مرز ۳۰ هزار تومان بازگردد. وضعیت بازار ارز هم در مرز یاد شده حساس است. دلار اگر یک بار دیگر از مرز ۳۰ هزار تومانی عبور کند، می تواند تا بالای ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان پیشروی کند. با این حال، ممکن است خریداران با توجه به ریزش هفته گذشته ریسک خرید را به جان نخرند و از همین کانال ۲۹ هزار تومان بار دیگر در موقعیت فروش قرار بگیرند.
واکنش بازار به مناظره ترامپ و بایدن
پس از اینکه بامداد جمعه مناظره ترامپ و بایدن برگزار شد، معاملات پشت خطی دلار و سکه حکایت از واکنش های متناقض بازار به این مناظره داشت. در ابتدا هم سکه و هم دلار با افزایش خرید مواجه شدند، ولی به یکباره فروش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار