سازمان حمایت: مردم از شرکت های متفرقه خودرو پیش خرید نکنند

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه ای اعلام کرد مردم از پیش خرید خودرو از سوی شرکت های متفرقه اجتناب کنند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در واکنش به درخواست استعلام نسبت به وجاهت قانونی آگهی های فروش اقساطی خودرو توسط برخی شرکت های متفرقه اعلام کرد مردم از پیش خرید خودرو از شرکت های متفرقه اجتناب کنند.
در اطلاعیه صادر شده این سازمان آمده:
1- در ارتباط با خودروهای تولید داخل شرایط فروش و پیش فروش خودرو صرفا توسط شرکت اصلی تولیدکننده خودرو مشخص می شود. براین اساس کلیه خریداران خودروهای مذکور از عقد قرارداد خودرو با شرکت های متفرقه ای که اقدام به تبلیغات فروش در قالب ارائه پیشنهادات متفاوت برای خرید های کوتاه مدت یا بلند مدت اقدام به دریافت بخشی از قیمت یا کل مبلغ خودرو از متقاضیان می کنند اجتناب نمایند.
2- فروش خودرو توسط نمایندگی های رسمی خودروسازان تحت عنوان کاردکس صرفا با قیمت مصوب و رسمی شرکت های عرضه کننده مجاز خواهد بود. لذا اخذ مبالغ بیش از قیمت رسمی توسط نمایندگی ها تخلف بوده و قابل پیگیری است.
3- شرکت های عرضه کننده خودرو به استناد ماده 5 آیین نامه اجرای قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو موضوع مصوبه شماره ت/841551681ه به تاریخ 28 فروردین 95 هیئت محترم وزیران مکلف به اخذ مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صمت می باشند لذا شرکت هایی مجاز به پیش فروش خودرو هستند که مجوز مربوطه را از وزارت مذکور اخذ کرده باشند. در این ارتباط اظهارات شرکت های پیش فروش کننده خودرو مبنی بر اخذ مجوز از بانک مرکزی، دارا بودن شماره ثبت و ... ارتباطی با مجوز پیش فروش نداشته و قابل استناد نیست.
4- تبلیغات فروش فوری خودرو به صورت اقساطی که در آن مبلغ پیش پرداخت خودرو و جمع مبالغ ...

سرخط اخبار