جزئیات عملیات رسانه ای منافقین علیه دولت ترامپ/ «حشمت علوی» چگونه مقامات کاخ سفید را بازی داد؟ +تصاویر

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۳
کاراکتر «حشمت علوی» مقاله های زیادی در نشریه های آمریکایی به خصوص فوربس منتشر کرد و حتی پای گزارش هایش به کاخ سفید هم باز شد، اما شواهد نشان می دهد چنین شخصی اصلاً وجود خارجی ندارد.

سرویس جنگ نرم مشرق – یکی از مهم ترین ابعاد جنگ روانی و رسانه ای در دنیای امروز، نبرد در فضای مجازی بر سر شکل دهی افکار عمومی است. فعالیت در شبکه های اجتماعی از آن جایی که به تخصص پیچیده ای نیازمند نیست، به یکی از قوی ترین ابزارهای تبلیغاتی برای بازیگران غیردولتی و گروه های تروریستی تبدیل شده است. چنان که داعش در دوران اوج قدرت خود به خوبی نشان داد، این ابزار قدرتمند و خطرناک با کمی خلاقیت می تواند تا حد زیادی به پیشبرد منافع نامشروع این گروه ها کمک کند. یکی از موارد استفاده گروه های تروریستی از شبکه های اجتماعی اقدام تروریست های مجاهدین خلق در استفاده از یک شخصیت ساختگی برای ارائه خط تحلیلی به پایگاه های شناخته شده آمریکایی و غربی و نفوذ این تحلیل ها (عامدانه یا غیرعامدانه) تا بالاترین سطوح دولت آمریکاست. آن چه در ادامه می آید، ترجمه کامل گزارش پایگاه تحلیلی آمریکایی «اینترسپت» در همین باره تحت این عنوان است: «یک فعال ایرانی ده ها مقاله برای رسانه های جناح راستی نوشت. اما آیا او یک انسان واقعی است؟ [۱] »
کاراکتر «حشمت علوی» از نسخه دستکاری شده ای از این تصویر به عنوان عکس پروفایل های خود استفاده می کرد (+)
لازم به ذکر است که مشرق صرفاً جهت اطلاع نخبگان و تصمیم گیران عرصه سیاسی کشور از رویکردها و دیدگاه های اندیشکده های غربی این گزارش را منتشر می کند و دیدگاه ها، ادعاها و القائات این گزارش لزوماً مورد تأیید مشرق نیست.
استناد دولت ترامپ به نویسنده ای که وجود ندارد
سال ۲۰۱۸، پرزیدنت دونالد ترامپ در تلاش بود تا از شر توافق هسته ای تاریخی ای که رئیس جمهور قبلی آمریکا سال ۲۰۱۵ با ایران ...

سرخط اخبار