با ادامه بن بست میان اتحادیه های کارمندی و کارگری با دولت فرانسه در خصوص موضوع تغییر نظام بازنشستگی، اعتصاب های سراسری گسترده در این کشور همچنان ادامه دارد و وارد ششمین روز خود شد.

به گزارش مشرق،  اتحادیه های فرانسه دومین دور از تظاهرات های گسترده خیابانی را با ورود این کشور به ششمین روز از اعتصاب های سراسری و توقف حمل و نقل در اعتراض به طرح های پیشنهادی دولت این کشور برای تغییر نظام بازنشستگی آغاز کردند.
بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، بن بست دولت فرانسه با اتحادیه ها همچنان ادامه دارد زیرا «ادوارد فیلیپه» نخست وزیر فرانسه تأکید کرد که قاطعانه ایستادگی خواهد کرد و جزئیات تغییرات بازنشستگی را فردا (چهارشنبه) اعلام می کند.
پس از غافلگیر شدن دولت فرانسه از مشارکت ۸۰۰ هزار نفر در یکی از بزرگترین اعتراضات اتحادیه تجاری در ظرف یک دهه که هفته گذشته برگزار شد، اینبار این دولت اروپایی بر تظاهرات امروز (سه شنبه) نظارت خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، تعداد معترضان به طور ویژه ای در شهرهای کوچک استان های فرانسه بالا است و این بازتابی از اعتراضات ضددولتی «جلیقه زردها» است که از اوایل امسال آغاز شده است.
آنطور که رسانه های محلی گزارش کرده اند، مردم فرانسه نه تنها از نظام بازنشستگی بلکه از پایین بودن حقوق ها، وضعیت خدمات دولتی و نادیده گرفته شدن توسط دولت ناراضی هستند.
اعتصاب ها همچنان امروز (سه شنبه) بر حمل و نقل عمومی فرانسه تأثیر منفی گذاشت به طوریکه رفت و آمد قطارها متوقف شد و برخی از پروازها لغو شد و ۲۰ خطوط مترو پاریس تعطیل شد و ترافیک ۳۰۰ کیلومتری در جاده های اطراف پاریس تا حدود ساعت ۰۷:۰۰ به وقت محلی (۰۶:۰۰ به وقت گرینویچ) سه شنبه ایجاد شده بود.
از طرف دیگر، معلمان، کارکنان بیمارستان ها و مأموران آتش نشانی و کنترل ترافیک هوایی و کارکنان دیگر بخش های دولتی قصد دارند به اعتصاب کارکنان ...

سرخط اخبار