مقررات زائد کسب و کار را شناسایی و رفع می کنیم

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد علی دهقان دهنوی در گردهمایی سراسری مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان های وزارت اقتصاد با بیان اینکه مهم ترین موضوع مورد توجه کشور در سال جاری «رونق تولید» است، اظهار داشت: در معاونت امور اقتصادی، از ابتدای سال روی این موضوع تمرکز کردیم که سیاست اصلی کشور با محوریت شعار رونق تولید چه باید باشد.
وی با اشاره به شرایط تورمی و نوسانات ارزی کشور متأثر از تحریم های ظالمانه گفت: برای خروج از این وضعیت و تحقق شعار سال، ما با یک تناقض در بکارگیری سیاست هایی سمت تقاضا مواجه هستیم؛ از سویی، اگر برای کمک به تولید، سیاست انبساط پولی را پیشه کنیم، به تورم دامن خواهد زد و از سوی دیگر اگر برای کنترل تورم، به سیاست انقباض پولی روی بیاوریم، تولید و رشد اقتصادی لطمه خواهد خورد.
دهقان تاکید کرد: راهکار ما این است که تمرکز اصلی را به سمت عرضه اقتصاد و تولید بگذاریم. معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در ادامه با طرح این سوال که در شرایط کنونی بدون سیاست های انبساطی و تزریق پول چگونه می توان به تولید کمک کرد؟ اظهار داشت: پاسخ این سوال، بهبود فضای کسب و کار در کشور است.
وی افزود: موانعی در فضای کسب و کار کشور وجود دارد که تنها هزینه برای رفع آنها، در حد لغو یک مجوز یا راه اندازی یک سامانه است.
دهقان با بیان اینکه در سطح استانی نیز، هدف گذاری اصلی، موضوع بهبود فضای کسب و کار است، گفت: الگوی مطلوب ما این است که قدرت و نفوذ استانداری باید در مشارکت و تعامل با ادارات کل استان های وزارت اقتصاد در خدمت بهبود فضای کسب و کار قرار بگیرد.
وی با تصریح اینکه بهبود فضای کسب و کار طبق ...

سرخط اخبار