با توجه به ممنوعیت حضور زائران اربعین حسینی در مرز ها و کشور عراق، امسال به مواکب ماموریت داده شده که در بحث سلامت، معیشت و مهر اربعین فعالیت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت : با توجه به اینکه دولت عراق رسما اعلام کرده که امسال زائر خارجی از هیچ کشوری پذیرش نمی کنند و مرز ها مسدود شده، ما نیز با اطلاع رسانی از طرق مختلف از جمله فضای مجازی این موضوع را به اطلاع مواکب رساندیم.
حجت الاسلام سید محمود موسوی افزود : بر این اساس امسال پیاده وری اربعین حسینی نداریم و هیچ موکبی در مرز های شلمچه و چذابه و ورودی و بین شهر ها مستقر نمی شود.
وی با بیان اینکه امسال به مواکب ماموریت داده شده که در بحث سلامت، معیشت و مهر اربعین فعالیت داشته باشند عنوان کرد: بر این اساس موکب های هر شهر در زمینه تهیه و توزیع بسته های بهداشتی، کمک های مؤمنانه و توزیع ارزاق و تهیه و توزیع اقلام مورد نیاز دانش آموزان برای تحصیل فعالیت خواهند کرد.
حجت الاسلام موسوی از این رو مردم و عزداران حسینی خواست در این زمینه همکاری لازم را با ستاد اربعین داشته باشند و تصریح کرد: مواکبی که به آن ها زمین هایی در مرز چذابه واگذار کردیم از این فرصت جهت ساخت و احداث موکب های خود استفاده کنند.
بیشتر بخوانید : لزوم خودداری مردم از حضور در مرز ها+ فیلم
وی افزود: در صورت توجه نکردن به این موضوع و حضور زائران چه از درون استان و چه خارج استان در مرزها، این افراد با مشکل مواجه می شوند چرا که هیچ زیرساختی برای پذیرایی و خدمات رسانی به آن ها وجود ندارد.

سرخط اخبار