رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در حوزه تهدیدات هسته ای، برای کنترل پیامد های هسته ای و پرتوی قرارگاه پدافند هسته ای داریم و همه تمرکز بر موضوع نشت صنعتی و یا حوادث امنیتی منجر به نشت معطوف است.

- اخبار سیاسی -
به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم ، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور شامگاه روز گذشته (پنجشنبه 12 تیرماه) در برنامه گفتوگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اظهار داشت: فناوری، امروز در قالب زیرساخت های یک کشور به ارائه خدمت پرداخته و به جز لاینفک زندگی مردم تبدیل شده است.
وی ادامه داد: فناوری های پیشرفته به دلیل ممزوج شدن با عناصر سایبری و هوشمند در ساختار خود، غیر از تمام منافعی که دارند تهدیداتی را نیز به همراه دارند. در واقع فناوری های نو، ترکیبی از تهدید و فرصت هستند. به طور مثال امروز شبکه های اجتماعی کارکردی ضروری در زندگی مردم دارد. ولی شبکه اجتماعی که در تسلط کشورهای خارجی باشد می تواند برای کنترل افکار عمومی و مردم کشورهای دیگر و ایجاد آشوب ها و برهم زدن نظم و امنیت هم مورد استفاده قرار گیرد.
سردار جلالی با بیان اینکه، ضمن اینکه از فناوری استفاده می کنیم باید مراقب باشم تا درگیر آسیب ها و تهدیدات آنها نشویم، متذکر شد: برای مثال ما امروز از فناوری هسته ای برای تشخیص و درمان استفاده می کنیم اما به طور طبیعی همین فناوری اگر به ملاحظات ایمنی آن توجه نشود می تواند آسیب هایی به همراه داشته باشد.
سردار جلالی: تسلیح کنندگان صدام وداعش دیگران را متهم می کنند/ نیازمند مرکز تنظیم مقررات پدافند شیمیایی هستیم
سردار جلالی: مجهرترین اورژانس شیمیایی غرب آسیا را در اختیار داریم
وی با بیان اینکه ملاحظات پدافند غیرعامل در دنیا به سه لایه تقسیم می شود، تصریح کرد: یک لایه ایمنی است یعنی ملاحظاتی که هر فردی برای استفاده از هر تجهیزاتی باید به آن توجه کند. در ملاحظات امنیتی باید تهدید موثر بر آن ...

سرخط اخبار