این ایمیل مخرب را نادیده بگیرید

مشرق نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۴
به تازگی ایمیلی برای کاربران ارسال می شود و ادعای هک شدن حساب و برای بازیابی آن درخواست پول می کند که نباید به آن توجه کنید.

به گزارش مشرق ، با روند روبه رشد اینترنت، فعالیت های مخرب نیز افزایش یافته و بیراه نیست اگر بگوییم در حال استفاده از اینترنت ایمن نیستیم، زیرا روزانه با خبرهای تکان دهنده ای روبه رو می شویم از اینکه چطور یک برنامه باعث نقض حریم خصوصی کاربر شده است. از طرفی شرکت های نرم افزاری بزرگ به لطف قراردادها و دسترسی های به دست آمده می توانند به طور ۲۴ساعته عملکرد کاربران را رصد کنند، یا دردسر هکرهایی که تلاش می کنند تا مهارت هکری خود را روی کاربران عادی آزمایش کنند.
بیشتر بخوانید:
معمولاً یک هکر به دو دلیل اقدام به هک حساب کاربری یا سیستم می کند. با اینکه بخواهد اطلاعاتی را از حساب کاربران استخراج کند و یا اینکه قصد اخاذی از کاربرانی که حساب کاربریشان هک شده است را داشته باشد. امروزه هک یک تجارت است و فرد مهاجم با انگیزه های مالی به این ورطه ورود می کند. همان طور که در گزارش پلیس فتا آمده است، اخیرا ایمیلی به کاربران ارسال می شود که در آن عنوان شده حساب وی هک شده است و از وی درخواست مبلغ ۹۰۳ دلار در قالب بیت کوین برای بازیابی حساب را کرده و مدت زمان ۴۸ ساعته را به عنوان ضرب الاجل پرداخت هزینه پس از مشاهده این ایمیل اعلام می کند.
البته نیازی به نگرانی برای کاربرانی که ایمیلی با متن مشابه فوق را دریافت کرده اند، نیست. این ایمیل تنها یک ایمیل ارسال شده توسط ربات بوده تا با ایجاد ترس از اینکه حساب کاربر هک شده، پول وی را به سرقت ببرد. این مثال تنها یک الگوی ساده است که در آن ایمیل به صورت عمده ارسال شده تا از افراد ناآگاه که در دام آن گرفتار می شوند سرقت کند؛ بنابراین فقط آن را نادیده بگیرید.
از طرفی گاهی اتفاق می افتد ...

سرخط اخبار