عرضه اولیه ۱۲ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، چهارشنبه این هفته (۲۰ فروردین) در فرابورس ایران انجام می شود.
به گزارش ایبِنا، این سهام به عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سهام در بازار اول معاملات فرابورس ایران معامله خواهد شد.
در این عرضه اولیه که محدوده قیمت و سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی آن را قرار است فرابورس ایران اعلام کند، ۱۰ درصد این شرکت معادل ۱.۵ میلیارد سهم شرکت سرمایه گذاری صبا تامین برای عموم جهت کشف قیمت عرضه و ۲ درصد دیگر هم طبق قانون به صندوق های سرمایه گذاری اختصاص می یابد.
این گزارش می افزاید: شرکت سرمایه گذاری صبا تامین پس از احراز شرایط پذیرش هفته گذشته به عنوان دویست و چهاردهمین نماد معاملاتی(پنجاه و نهمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج شد.
این شرکت که دوم اردیبهشت سال ۹۳ نزد سازمان بورس ثبت و در تاریخ ۱۳ اسفندماه گذشته پذیرش شده است، با نماد معاملاتی "صبا" در گروه سرمایه گذاری ها، زیرگروه سایر واسطه های مالی روی تابلوی فرابورس رفته است.
شرکت سرمایه گذاری صبا تامین یکی از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری کشور و زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است.
این شرکت به عنوان یک هلدینگ سرمایه گذاری، علاوه بر مدیریت سبد سهام، سرپرستی و مدیریت شرکت های تابعه خود را که عمدتا در حوزه خدمات مالی متمرکزند، بر عهده دارد. علاوه بر این حفظ و ارتقای ارزش سرمایه های در اختیار و کسب بازدهی حداکثر، تامین نیاز شرکت های تابعه شستا در حوزه هایی همچون خدمات تامین مالی و ارزی، واگذاری تخصصی شرکت ها، سبدگردانی و بازارگردانی سهام، از مهمترین وظایف حاکمیتی این هلدینگ به شمار می آید.
همچنین شرکت سرمایه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار