وزیر دفاع آمریکا در اجلاس این هفته ناتو از اعضای این ائتلاف خواهد خواست برای مقابله با آنچه «تهدیدهای ایران» خوانده، منابع مالی بیش تری اختصاص دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در اجلاس این هفته متحدان ناتو خواستار کمک مالی بیشتر این ائتلاف برای مقابله با آنچه «تهدیدهای ایران» خوانده شده خواهد شد. 
به نوشته آسوشیتدپرس، مارک اسپر روز سه شنبه گفته از متحدان ناتو خواهد خواست منابع مالی بیشتری برای محافظت از عربستان سعودی و منطقه خلیج فارس جهت مقابله با «تهدیدهای ایران» اختصاص دهند. 
خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته این طرح بخشی از تلاش گسترده تر آمریکا برای متعهد کردن متحدان ناتو به تأمین امنیت در منطقه خلیج فارس است. مطابق این ادعا، دولت آمریکا در همین راستا از کشورها خواسته اقدام به ارسال کشتی، هواپیما و سامانه های پدافند هوایی به منطقه کنند.
دولت آمریکا چندی پیش اعلام کرد با ارسال سه سامانه دفاع موشکی پاتریوت، چندین جنگنده و هواپیماهای دیگر به عربستان سعودی موافقت کرده است. «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا گفته که عربستان سعودی موافقت کرده هزینه های مربوط به نیروهای آمریکایی در کشورش را بپردازد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار