با اینکه ویروس کرونا نماز جمعه را تعطیل کرده اما در بسیاری از شهرستان های استان تهران ائمه جمعه در این سنگر مهم به اقدام جهادی پرداخته و در کنترل و مبارزه با شیوع این ویروس منحوس پای کار آمده و منشأ خدمات و اقدامات ارزشمندی شده اند.

خبرگزاری فارس - تهران، نیاز گلی: بیش از یک ماه است که مهمان ناخوانده ای به نام کروناویروس کشورمان را درگیر خود کرده و شیوع این ویروس منحوس با سیر صعودی خود در استان تهران و سایر نقاط کشور، موجی از نگرانی را در جامعه ایجاد کرده و شرایط زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است.
امروز با یک بیماری واگیردار مواجه هستیم که با شیوع پرسرعت در جامعه، سلامت مردم را تهدید کرده و باعث مبتلا شدن و جان باختن تعدادی از هموطنان مان شده؛ همچنین بسیاری از فعالیت های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مذهبی را به تعطیلی کشانده است.
گرچه روز های سختی را تجربه می کنیم اما مردم ایران مشکلات، بحران ها و روزهای سخت زیادی را پشت سر گذاشته اند و شرایطی مانند تحریم های ظالمانه دشمن، دوران جنگ تحمیلی و انواع بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه، مردم ایران را صبور، مقاوم، تلاشگر و آبدیده کرده است و می توانیم امیدوار باشیم که با همت و همراهی مردم و مسؤولان از این بحران نیز با سربلندی عبور خواهیم کرد.
در روزهایی که بی شباهت به دوران جنگ تحمیلی نیست، هر یک از نهادها، مسؤولان و مردم با توجه به مأموریت و وظایف خود در جامعه برای مقابله با ویروس کووید۱۹ تلاش کرده اند تا وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند تا در کنار مشکلات و خساراتی که این بیماری به همراه داشته، زیبایی هایی از نوع دوستی، وحدت و مودت را شاهد باشیم.
یکی از نهادها و جایگاه هایی که همواره در شرایط مختلف به ویژه سختی ها و بحران ها ملجاء و پناه مردم، محوری برای حل مشکلات و اثرگذار بوده است، نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه هستند که همواره با حضور امیدبخش خود در کنار مردم آن ها را یاری کرده اند.
با اینکه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار