نامزدهای جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۱۹ اعلام شد و ساخته های پولانسکی، آلمادوار و بلوچیو هر کدام در ۴ شاخه، شانس کسب جایزه خواهند داشت.

ایسنا: فیلم "یک افسر و یک جاسوس" ساخته "رومن پولانسکی" که با رونمایی در جشنواره ونیز با استقبال رو به رو شد و توانست جایزه بزرگ هیات داوران ونیز و بهترین فیلم از نگاه انجمن منتقدان بین المللی (فیپرشی) را در این جشنواره از آن خود کند، در جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۱۹ در ۴ شاخه بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر مرد (ژان دوژاردن) و فیلمنامه (پولانسکی و رابرت هریس) نامزد کسب جایزه است.
"یک افسر و یک جاسوس" روایتگر داستان واقعی زندگی "آلفرد دریفوس" افسر ارتش فرانسه است که به اشتباه و به جرم جاسوسی برای آلمان ها در دهه ۱۸۹۰ میلادی محکوم شد و پس از گذشت چند سال، بی گناهی او به اثبات رسید.
"ژان دوژاردن" در این فیلم در نقش افسر ضدجاسوسی بازی می کند که بی گناهی "دریفوس" را ثابت می کند و نقش خود "آلفرد دریفوس" را "لوئیس گارل" بازی کرده است.
اما "پدرو آلمادوار" کارگردان برنده اسکار اسپانیایی نیز با فیلم جدیدش در جوایز فیلم اروپا در چهار شاخه از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای "آنتونیو باندراس" نامزد کسب جایزه معرفی شده است و فیلم ایتالیایی "خائن" به کارگرانی "مارکو بلوچیو" نیز در شاخه های بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر مرد و فیلمنامه نامزد کسب جایزه است.
"درد و شکوه" و "خائن" امسال به ترتیب نماینده سینمای اسپانیا و ایتالیا در شاخه بهترین فیلم بین المللی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار هستند.
نامزد "پولانسکی" در چهار شاخه از جوایز فیلم اروپا احتمالا چندان مورد استقبال برخی از جمله آمریکایی ها قرار نخواهد گرفت چرا که وی به سبب پرونده تجاوز از سال ۱۹۷۵ از آمریکا گریخته و آمریکایی ها سال هاست در تلاش برای استرداد او ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار