قول مساعد وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری مطالبات کارگران

برنا نیوز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹
وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان مطالبات کارگران و پیمانکاران پروژه دو باند سازی جاده بیرجند - قاین 50 میلیارد تومان است که این بدهی پیگیری و پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشور در سفر به بیرجند از جاده پر خطر بیرجند - آرین شهر بازدید کرد و در جمع کارگران یکی از شرکت های پیمانکار جاده بیرجند - قاین اشاره ای به زمان پرداخت مطالبات نکرد و افزود: مطالبات کارگران این جاده 15 ماه است که پرداخت نشده است.
وی بیان کرد: ابتدا بابت تاخیر در پرداخت ها از کارگران و خانواده های آنان عذرخواهی می کنیم و قول می دهیم این بدهی را پرداخت کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیمانکار این شرکت در تاخیر مطالبات کارگران مقصر نیست افزود: وی تمام تلاش خود را در این زمینه انجام داده است و استاندار خراسان جنوبی نیز در اولین روزهای حضور در استان این موضوع را پیگیری کرده است.
وی اظهار داشت: در نشستی که با استاندار خراسان جنوبی داشتیم فکر کردیم که چگونه غیر از ردیف بودجه دولتی، پول فراهم کنیم تا ابتدا بدهی کارگران و پیمانکاران را پرداخت کنیم.
اسلامی عنوان کرد: هم برای وام بانکی تصمیماتی گرفته و توافق شد و هم برای تهاتر اقدام کردیم تا بتوانیم از بانک های استان وام بگیریم تا پروژه بیرجند - قاین به اتمام برسد.
وی پروژه جاده بیرجند - قاین را از پروژه های حیاتی دانست و یادآور شد: بایستی حتما باند دوم این جاده به اتمام برسد و کارگران امیدوار باشند تا زمانی که اینجا خوب کار کنند با استفاده از ظرفیت آنها این پروژه به اتمام می رسد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پیمانکار این جاده در سراسر کشور پروژه های زیادی در دست اجرا دارد و تمام تلاش خود را برای پرداخت مطالبات کارگران به کار گرفته است.
یکی از کارگران هم گفت: پنج سال است در این شرکت و در جاده بیرجند - قاین ...

سرخط اخبار