سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: نسل جوان کشتی ایران با تعویق المپیک فرصت یافته تا نقاط ضعفش را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، با تصمیم کمیته بین المللی المپیک بازی های المپیک 2020 توکیو به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا با یک سال تأخیر برگزار می شود. بدون تردید تعویق یک ساله مسابقات المپیک بر روی ورزش های کشورهای مختلف تأثیر خواهد گذاشت. این موضوع شامل ورزش کشتی فرنگی ایران نیز می شود که تلاش می کرد تا بتواند تمام سهمیه های لازم برای حضور در بازی های المپیک را کسب کند.
محمد بنا درباره اینکه تعویق یک ساله مسابقات المپیک توکیو چه تأثیری بر روی تیم ملی کشتی فرنگی ایران خواهد گذاشت، به خبرنگار ورزشی آنا اظهار کرد: اگر در این مدت که مسابقات با تعویق مواجه شده بتوانیم اردوهای منظمی برگزار کنیم و اعضای تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های متعدد بین المللی شرکت کنند بدون شک صاحب تجربه و مهارت های زیادی خواهند شد که این موضوع می تواند به سود فرنگی کاران ایرانی شود.
وی ادامه داد: اعزام به مسابقات آسیایی و جهانی موجب می شود تا ملی پوشان کشتی فرنگی ایران در شرایط آزمون و خطا قرار بگیرند و بتوانند با برطرف کردن نقاط ضعف خود آن ها را به نقاط قوتشان تبدیل کنند. مسابقه دادن با حریفان خارجی سنگ محک خوبی برای کشتی گیران کشورمان خواهد بود و موجب می شود تا آن ها به پختگی لازم دست یابند.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: نسل جوانی از کشتی فرنگی ایران در حال یادگیری و پیشرفت هستند و در صورتی که آنها بتوانند در مسابقات مختلف حضور پیدا کنند و تمرینات مستمری داشته باشند قطعاً می توانند به مرز آمادگی مطلوب برسند و پشتوانه بزرگی برای کشتی ایران در میادین مختل شوند تا با کسب مدال های رنگارنگ عامل سربلندی ورزش ایران شوند .
وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار