تهران (پانا) - استاندار تهران اعلام کرد برای اجرای طرح محدودیت تردد جهت مقابله با شیوع کرونا؛ 14 مبادی خروجی استان تهران کنترل و با متخلفین برخورد می شود.
انوشیروان محسنی بندپی در گفتگوی ویدئو کنفرانسی با فرمانداران در مورد اجرای طرح محدودیت تردد جهت مقابله با شیوع کرونا با اشاره به اینکه هر اقدامی که در راستای نجات هموطنان و همه آحاد کشور انجام گیرد؛ به منزله اقدامات سختگیرانه نیست بلکه در راستای قانون است اظهار کرد: سلامت مردم خط قرمز ما محسوب می شود و باید این طرح با جدیت در استان تهران دنبال شود.
وی با بیان اینکه شرایط تهران خاص و ویژه است افزود: در بیماری های واگیردار موارد متعددی از قانون وجود دارد که اگر کسی جرمی مرتکب شود باید برخورد قانونی صورت پذیرد، نه تنها ماده ۶۸۶ بلکه مواد ۶۸۹، ۲۴۳ و موارد متعددی مبنای قانونی برای برخورد با افراد متخلف وجود دارد، از این رو اجرای این طرح با اتکا به موارد قانونی پیش می رود.
استاندار تهران تصریح کرد: تعطیلی بازار باید تداوم پیدا کند، ضمن اینکه شهرداری ها باید دستفروش ها را کنترل کنند، در بسیاری از شهرها بازارها و پاساژها بسته شدند؛ ولی دستفروش ها همچنان فعالیت می کردند. از این رو فرمانداران باید به شهرداری ها تذکر دهند.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه فرمانداران به همه دستگاه های اداری شهرستان ها اعلام کنند که با حداقل ظرفیت نیروی انسانی فعالیت کنند، گفت: 14 مبادی خروجی استان را کنترل می کنیم و فرمانداران نیز با حداقل نیرو راه های فرعی را کنترل کنند، پلاک خودرو بهترین ابزار کنترل است و اگر کسانی ساکن تهران هستند و پلاک خودرو آنها مربوط به جای دیگر است سازوکاری دارد که سفر برگ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار