وزارت اوقاف و امور دینی عمان اعلام کرد از اواسط ماه نوامبر در مورد بازگشایی مساجد در این کشور با توجه به وضعیت شیوع کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از تایمز آو عمان ، در بیانیه صادر شده از سوی وزارت اوقاف و امور دینی عمان آمده است: این وزارتخانه در اواسط ماه نوامبر (یک ماه و نیم آینده) مطابق با رهنمودها و اقدامات پیشگیرانه در مورد افتتاح مساجد و عبادتگاه ها، تصمیم مناسب را اتخاذ می کند.
این وزارتخانه افزوده است: تصمیم به بازگشایی مساجد، براساس شاخص های محلی تأیید شده از سوی کمیته عالی، مشروط به پایین بودن تعداد موارد ابتلا به کرونا اتخاذ خواهد شد.
این وزارتخانه اشتیاق خود را برای بازگشایی مساجد و عبادتگا ه ها که پس از شیوع ویروس کرونا با تصمیم کمیته عالی بسته شده بودند، اعلام کرد. کمیته عالی عمان از افزایش موارد ابتلا به کرونا و موارد مرگ و میر در این کشور و در سطح جهان ابراز نگرانی شدید کرده است.
این بیانیه افزوده است: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تأثیرات آن بر سلامت عمومی و افزایش موارد ابتلا و مرگ های ناشی از آن، طبق قوانین اسلامی، لازم است اقدامات احتیاطی برای حفظ جان و زندگی مردم انجام شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار