فناوری هایی نظیر پهپاد، چاپ سه بعدی، واقعیت مجازی و ویدئو کنفرانس زندگی بشر را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا ، زندگی بشر از نخستین روز پیدایش با تغییر و تحولاتی همراه بوده است. انسان همواره با اختراع و توسعه تکنولوژی های مختلف سعی کرده است زندگی خود را به بهترین شکل تغییر دهد. فناوری همه ابعاد زندگی انسان از ساده ترین امور روزمره تا پیچیده ترین سیستم های مدیریتی را تحت تأثیر قرار داده است. گاهی اوقات بعضی از تغییرات ایجاد شده توسط تکنولوژی آنقدر سریع رخ داده که بسیاری از ما حتی متوجه تأثیرات آن بر زندگی خود نشده ایم. در ادامه به بررسی بعضی از فناوری هایی که زندگی انسان را تحت تأثیر قرار داده است، می پردازیم:
پهپاد
واژه پهپاد مخفف "پرنده هدایت پذیر از دور" بوده که برای هواپیماهای بدون سرنشین تعریف شده است. امروزه پهپادها به موضوع داغ حوزه فناوری تبدیل شده اند، به گونه ای که شرکت های مختلف در حال کار کردن روی ارتقای آن ها هستند تا از این طریق کاربردهای پهپاد را در زندگی انسان ها افزایش دهند. با توجه به کاربردهای مفید این ابزارهای مهم تکنولوژی در رفع نیازهای مختلف بشر، روز به روز بر اهمیت این وسیله افزوده می شود. پهپادهای بدون سرنشین برای فیلمبرداری از بعضی صحنه های فیلم ها، انتقال بسته ها به نقاط صعب العبور و دور از دسترس، بررسی پروژه های ساختمانی و سمپاشی محصولات کشاورزی استفاده می شود.
چاپ سه بعدی
چاپ سه بعدی از فرآیندهای تولیدی مدرن محسوب می شود که در سال های اخیر به انواع صنایع نفوذ کرده و کارایی های مختلفی را ارائه کرده است. امروزه استفاده از این فناوری در فرآیند تولید اجسام و محصولات به اوج خود رسیده است. از فناوری چاپ سه بعدی می توان برای تولید تجهیزات دندانپزشکی، عینک، مدل های معماری و ...

عناوین مهم خبری