رئیس جمهور فعلی امریکا با خروج از برجام و زیر پا گذاشتن تعهدات لازم الاجرای خود و برگرداندن یکجانبه تحریم های تعلیق شده و افزودن و وسیع کردن دامنه این تحریم های ظالمانه، تا جایی که به صورت بی سابقه ترین در تاریخ روابط بین الملل درآمد، سعی کرد ملت سرافراز ایران را به زانو در آورد اما کاملاً در رسیدن به این هدف ناموفق بود و امروز نشانه شکست این روش کاملاً آشکار شده است. بی تأثیر قلمداد کردن تحریم های ظالمانه امریکا البته ادعای نادرستی است. این تحریم ها که بر خلاف ادعای واضعان و طراحان، دقیقاً مردم کشور ما را هدف گرفته، دشواری های زیادی را به مردم تحمیل کرده که غیرقابل کتمان است. امروز علی رغم اینکه دولت با تمام توان برای کاهش تأثیر تحریم ها می کوشد - و چند و چون این تلاش ها در موعد مقتضی که امکان سوءاستفاده دشمنان نباشد، به اطلاع مردم شریف کشورمان خواهد رسید - مردم تأثیر تحریم ها را در زندگی روزانه خود لمس و درک می کنند.
با این همه اما این را می توان گفت که دولت ایالات متحده به اهداف اصلی خود در طراحی و اجرای تحریم ها نرسید و این چیزی نیست که صرفاً مسئولان ایران آن را بگویند. آنها به تصریح پیش از این بارها اعلام کرده اند که قصد دارند با اجرای تحریم ها، به هدف فروپاشی اقتصاد ایران برسند و مردم را در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دهند. حالا که این هدفگذاری، با ایستادگی ملت ایران و تلاش های دولت و سایر ارکان حاکمیتی به نتیجه نرسیده، سران کاخ سفید، رو به اقدامات نمایشی آورده اند.
اعترافات اخیر امریکایی ها مبنی بر اینکه دیگر چیزی و کسی برای تحریم وجود ندارد، نشان از آن دارد که خود آنها هم تحریم های شان را موفق ارزیابی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار