به گفته ی رئیس جمهور،   بنگاه های تولیدی و خدماتی صدمه دیده از شیوع ویروس کرونا، مشروط به اخراج نکردن کارگران، تسهیلات ارزان قیمت دریافت می کنند.

حسن روحانی ، رئیس جمهور کشورمان در نشست کمیته ی اقتصادی ستاد مقابله با کرونا که امروز پنج شنبه ۷ فرودین ماه ۹۹ برگزار شد اعلام کرد کسب وکارهای صدمه دیده، مشروط به اخراج نکردن کارگران، تسهیلات ارزان قیمت دریافت می کنند و جدول اسامی آن ها از سوی وزارت صمت و وزارت رفاه مشخص خواهد شد.
روحانی در ادامه گفت برای این کار ۷۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که بانک مرکزی با همکاری بانک ها آن را عملیاتی خواهد کرد. روحانی نرخ ترجیحی تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بنگاه های خدماتی و تولیدی صدمه دیده از کرونا را ۱۲ درصد با مدت زمان پرداخت دو ساله اعلام کرد.
روحانی با اشاره به صدمات شیوع ویروس کرونا به بنگاه های تولیدی و خدماتی کشور تأکید کرد علاوه بر آنچه در زمینه ی فعالیت های بهداشتی و درمانی انجام شده است در زمینه ی اقتصادی نیز برای معیشت و زندگی مردمی که آسیب دیده اند نیز باید کارهایی انجام شود و این اقدامات فدای یکدیگر نخواهند شد. او گفت:
در بخش بهداشت و درمان، کارمان را به سرانجام خواهیم رساند و در بخش اقتصادی هم در حد توانمان فعالیت خود را انجام خواهیم داد تا این سختی ها برای مردم تا حد ممکن آسان شود.
رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به تصمیمات قبلی دولت و ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای بهبود وضعیت اقتصادی افراد و بنگاه های صدمه دیده از شیوع ویروس کرونا گفت برای بهبود افراد و بنگاه های صدمه دیده تصمیماتی اتخاذ شده که علاوه بر تصمیمات قبلی در اواخر سال گذشته است. او گفت:
در سال گذشته، بسته ای برای بهبود شرایط چهار میلیون نفر و همچنین بسته ی معیشتی دیگری برای سه میلیون نفر برنامه ریزی کردیم که اولین آن هم در هفته ی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار