جنگ روانی آمریکا علیه ایران در عراق و لبنان!

برترینها پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۳:۱۵
تنش ها میان ایران و آمریکا به اوج خود رسیده است و در این راستا، آمریکایی ها اقدامات زیادی را در راستای تشدید جنگ روانی علیه ایران راه اندازی کرده اند. در این رابطه، یکی از نقاط تنش زا که واشنگتن تلاش کرده عملیات روانی گسترده ای را علیه ایران ایجاد کند، عراق بوده است. جایی که آمریکا مدعی شده ایران و نیروهای حامی آن، در پی برنامه ریز برای حمله به مواضع نیروهای آمریکا هستند.

تابناک: تنش ها میان ایران و آمریکا به اوج خود رسیده است و در این راستا، آمریکایی ها اقدامات زیادی را در راستای تشدید جنگ روانی علیه ایران راه اندازی کرده اند.
در این رابطه، یکی از نقاط تنش زا که واشنگتن تلاش کرده عملیات روانی گسترده ای را علیه ایران ایجاد کند، عراق بوده است. جایی که آمریکا مدعی شده ایران و نیروهای حامی آن، در پی برنامه ریز برای حمله به مواضع نیروهای آمریکا هستند.
روز چهارشنبه، وزارت خارجه آمریکا دستور خروج تمام کارکنان غیر ضروری دولتی را از عراق صادر کرده است.
سفارت آمریکا در بغداد در یک هشدار امنیتی اعلام کرده است که این دستور شامل کارکنان سفارتخانه در بغداد و کنسولگری در اربیل می شود.
براساس این اطلاعیه خدمات صدور روادید در هر دو مرکز به حالت تعلیق درآمده است.
سفارت آمریکا در بغداد همچنین اعلام کرده است که امکانات محدودی برای ارائه خدمات اضطراری به شهروندان آمریکا در عراق دارد.
در دستور وزارت خارجه از کارکنان غیرضروری خواسته شده: در اولین فرصت عراق را با وسایل نقلیه تجاری ترک کنند، به تاسیسات آمریکا در عراق نزدیک نشوند و رسانه های محلی را برای خبرهای تازه دنبال کنند.
از سوی دیگر، ساعتی پیش برخی رسانه ها از جمله رویترز و اسوشیتدپرس با استناد به اخبار منتشر شده در رسانه های آلمانی و هلندی، از تصمیم دولت های هلند و آلمان برای توقف آموزش نظامیان عراقی خبر داده بودند.
این در حالی است که وزارت دفاع عراق روز چهارشنبه اخبار منتشر شده از سوی رسانه ها مبنی بر تعلیق برنامه آموزش نظامیان عراقی توسط دولت آلمان را تکذیب کرد.
همچنین شبکه خبری الجزیره به نقل از سفارت هلند در بغداد تأکید کرد بر خلاف شایعات موجود، هلند ...